سهم هم‌شاگردی‎های دهه ۴۰ مدرسه دانش بابل برای شکست کرونا

ساری - ایرنا - دانش آموختگان دبیرستان دانش بابل در سال‌های ۴۵ تا ۵۴ برای شکست ویروس کرونا ۹۷ میلیون تومان کمک کردند.

این هم شاگردی های قدیمی که برخی ششمین و برخی هفتمین دهه زندگیشان را پشت سر می گذارند ، امروز یکشنبه سوم فروردین با مبلغ جمع آوری شده ، امکان خرید ۲ دستگاه ونتیلاتور سیار (تنفس مصنوعی) را برای مراکز درمانی شهرشان مهیا کردند.

همچنین در این روز خیر بابلی دیگری به نام  بهار هاشم‌زاده با اهدای ۵۰ میلیون تومان هزینه یک دستگاه ونتیلاتور سیار و نیز حقوقدانان بابلی مقیم تهران نیز اعم از غلامرضارفیعی و محمد قلی‌زاده با اهدای ۱۴۰ میلیون تومان به بیمارستان های تابعه بابل برای خرید ونتیلاتور سیار به ستاد مردمی مبارزه به کرونا در بابل کمک کردند.

ستاد مردمی مبارزه با کرونا در بابل از نخستین تشکل های مردمی در این زمینه بود که شروع به کار کرد. این تشکل شماره کارت «۶٠۳۷۹۹۷۵۹۹٠۹۶۱۸۸» با عنوان «ستاد مردمی مبارزه با کرونا» را برای  دریافت کمک‌های مردمی جهت شکست کرونا فعال و اعلام کرده است.

خیرین بابلی که تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی به مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل کمک کردند ، بخشی از این کمک ها برای تقویت روحیه کادر درمانی بوده است.

هفت بیمارستان آموزشی درمانی هم اکنون زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بابل خدمات درمانی مورد نیاز را به بخشی از مردم مازندران ارائه می دهد.

 این بیمارستان ها شامل آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا ، بیمارستان کودکان امیرکلا ،مرکز ناباروری فاطمه الزهرا  و همچنین بیمارستان پرتو درمانی شهید رجایی بابلسر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =