۴۸۹ وب سایت تبلیغ اینترنتی داروهای غیرمجاز در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: ۴۸۹ وب سایت تبلیغ و توزیع اینترنتی داروهای غیرمجاز در عملیات بین‌المللی پانجیا ۱۲ در استان مرکزی شناسایی شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: پلیس فتا این استان با پی جویی بیش از ۴۸۹ پرونده موفق به شناسایی هشت نفر توزیع کننده اینترنتی داروهای غیرمجاز شد.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در یک برنامه ریزی جهانی، عملیات پانجیای ۱۲ با هدف اطلاع رسانی و هشدار به آحاد جامعه در خصوص مخاطرات خرید اینترنتی اقلام و تجهیزات پزشکی، شناسایی فعالیت‌های سایبری غیرقانونی در حوزه توزیع غیرمجاز دارو و مسدوسازی تراکنش‌ها و سیستم‌های پرداخت مورد استفاده این دسته از مجرمان اجرایی شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: این عملیات تخصصی با محوریت پلیس فتا و با همکاری دیگر پلیس های تخصصی و همزمان با پلیس‌های سایبری دیگر کشورها و مشارکت پلیس اینترپل اجرا شد که با توجه به رویکرد تخصصی پلیس فتا استان، نتایج مطلوبی در برخورد با فعالان سایبری غیرمجاز دارو در مدت زمانی اجرای این عملیات به دست آمد.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: در این عملیات پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان موفق به شناسایی و رصد ۴۸۹ وب سایت و لینک مبتنی بر وب سایت‌های داخلی شد که در نتیجه آن ۲۵۸ نفر از فعالان غیرقانونی تبلیغ و فروش دارو و تجهیزات پزشکی در سطح کشور شناسایی و مراحل قانونی برخورد قضایی با آنان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: از این تعداد افراد شناسایی شده، تعداد هشت نفر در سطح استان مرکزی فعالیت داشتند که با هماهنگی انجام شده با مقام‌های قضایی، این افراد شناسایی و در عملیات دستگیری آنها، مقدار ۱۰۰ میلیون ریال انواع داروی غیرمجاز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در پایش‌های تخصصی کارشناسان پلیس فتا، بیشترین بسترهای مورد استفاده مجرمان شناسایی شده در عرصه تبلیغ و عرضه غیرمجاز اینترنتی دارو در شبکه های اینستاگرام و تلگرام فعالیت داشته‌اند.

سردار مفخمی شهرستانی به شهروندان توصیه کرد: مردم خدمات پزشکی را تنها از مراکز درمانی، پزشکان و بیمارستان‌های معتبر دریافت کنند و نیازهای دارویی و پزشکی خود را از داروخانه‌های رسمی تهیه کنند.

دستگیری سه سارق محتویات خودرو در اراک 

فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: سه سارق حرفه‌ای محتویات و تجهیزات خودرویی در عملیات پلیس این شهرستان دستگیر و متهمان دستگیر شده به ۴۵ فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ "امیر مختاری" افزود: در چند هفته گذشته با اعلام گزارش‌هایی از سرقت محتویات و تجهیزات خودرویی در برخی از محله‌های شهرستان اراک، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: در مراحل تحقیقات تخصصی پلیس، سرنخ‌هایی از سه سارق حرفه ای در این سرقت‌ها به دست آمد و سرانجام در عملیات ماموران کلانتری ۱۱ آزادی، این سارقان شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اراک افزود: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام‌های قضایی معرفی شدند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =