تلاش مدافعان سلامت تداعی کننده رشادت‌های رزمندگان در دفاع مقدس است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: اقدامات مدافعان نظام سلامت تداعی کننده رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت ساله دفاع مقدس است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز یکشنبه در دیدار با پرسنل بیمارستان شهدای عشایر به مناسبت سال نو و مبعث رسول اکرم (ص) افزود: شما مدافعان نظام سلامت سال نو را در حالی آغاز کردید که با همبستگی و همدلی برای سلامت دیگران «حول حالنا الی احسن الحال» را با نیت ریشه کنی بیماری کرونا و بهبود حال مبتلایان زمزمه کردید و این کار شما تداعی کننده دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی است.

وی بیان کرد: امسال بهار را شما مدافعان سلامت در حالی آغاز کردید که جانانه پای سلامت هموطنانمان ایستاده‌اید، شکوه و عظمت لحظه‌های دشوار این روزها بر شما و خانواده‌های صبورتان می‌گذرد و لحظه‌ای بیماران دردمند را تنها نخواهید گذاشت، با تمام وجود در برابر بزرگی و رشادت شما تعظیم می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان از زحمات کادر درمانی، بهداشتی، پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، نیروهای اداری و خدماتی و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرهای استان به عنوان زحمت کشان و مدافعین سلامت قدردانی کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون ۴۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند.

دکتر محمدرضا نیکبخت  بیان کرد: تاکنون یکهزار و ۱۳۵ نمونه از بیماران مشکوک به "کرونا" در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که از این تعداد  ۴۷۰ مورد مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۳۰ مورد فوت قطعی بر اثر بیماری "کرونا" در استان ثبت شده ادامه داد: اکنون در سلسله ۱۱۹ نفر،خرم آباد ۱۰۶ نفر،بروجرد ۵۳ نفر،دلفان ۵۷  نفر،دورود ۴۹ نفر،ازنا ۲۸ نفر،کوهدشت ۱۷  نفر،الیگودرز ۱۴ نفر،پلدختر ۱۲  نفر،چگنی ۷ نفر،رومشکان هفت  نفر،سپید دست ۲ نفر مبتلا به کرونا هستند.

نیکبخت افزود: تاکنون ۹۵ نفربستری در بیمارستان،۷۴ نفر از بیمارستان ترخیص و ۲۷۱ نفر در منزل تحت مراقبت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =