کاهش ۹۰ درصدی ورود زائران به مشهد

مشهد- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد گفت: طی روز دوم فروردین ۹۹ بر اساس آمار احصا شده از تردد زائران و مسافران به مشهد به طور میانگین حدود ۹۰ درصد کاهش در مقایسه با سال گذشته را شاهد بودیم که علت خودداری از سفر با هدف پیشگیری از شیوع کرونا بوده است.

فرمانداری مشهد روز یکشنبه به نقل از سید محمد رضا هاشمی اعلام کرد: سفرهای ریلی دوم فروردین ۹۹ تنها دو رام قطار رفت و برگشت بوده که طی آن ۵۰۰ نفر ورود ثبت شده‌است که این میزان در مدت مشابه پارسال بیش از ۴۰ هزار نفر بود.
وی اضافه کرد: از طریق پایانه مسافربری نیز طی روز دوم فروردین کمتر از چهار هزار نفر وارد مشهد شده‌اند در حالی که در مدت مشابه پارسال این آمار ۴۲ هزار نفر بود که کاهش ۹۰ درصدی را نشان می‌دهد.
هاشمی ادامه داد: دوم فرودین ماه امسال در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد نیز تنها ۱۲ پرواز رفت و برگشت انجام شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۲ درصد کاهش داشته‌ است.
فرماندار مشهد افزود: ورود زائر با وسیله نقلیه شخصی به خراسان رضوی نیز طی دوم فروردین ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۷۵ درصدی و ورود زائران با وسیله نقلیه شخصی به شهر مشهد در دوم فروردین ماه در مقایسه با مدت مشابه کاهش ۶۰ درصدی را نشان می دهد.
هاشمی گفت: بخش اعظمی از افرادی که وارد مشهد شده اند روستاییان و اهالی شهرستان‌های خراسان رضوی بودند که از آنها نیز خواهش می کنیم برای سلامتی خود و شهروندان مشهدی در خانه بمانند.
با اضافه شدن ۴۲ مبتلای جدید تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۸۵۸ نفر افزایش یافت. تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده  هم ۹۷ تن اعلام شده‌ است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =