۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۱
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 83724012
۰ نفر

برچسب‌ها

هشتمین نوزاد از مادر باردار مشکوک به کرونا در بابل متولد شد

ساری - ایرنا - هشتمین نوزاد از مادر باردار مشکوک به کرونا امروز یکشنبه در بیمارستان مرحوم میناگر بابل دیده به جهان گشود و اینگونه ندا داد که زندگی همچنان در جریان است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرد که مادر باردار ۳۷ ساله اهل بابلسر که با علائم  تب، تنگی نفس و سرفه به بیمارستان مراجعه کرد ، پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در وی بسیار بالا ارزیابی و در بیمارستان میناگر بستری شد.

زایمان این مادر باردار توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه به سرپرستی خانم دکتر مهدی‌نیا متخصص زنان و زایمان و کادر مامایی بیمارستان میناگر با موفقیت انجام شد و  نوزاد پسر با وزن ۲ کیلو و ۸۰۰ گرم به دنیا آمد.

نوزاد سومین فرزند خانواده است و در بیمارستان آیت الله روحانی بابل تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. این مادر هم پس از زایمان در بیمارستان میناگر تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد اعلام شد.

اولین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا روز ۱۱ اسفندماه جاری در بیمارستان میناگر بابل به دنیا آمد و تاکنون بعد از ۲۲ روز هشتمین نوزاد نیز پا به این جهان گذاشت.

در حال حاضر بیماران مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان های بابل به ۳۲۰ نفر کاهش یافته است و ۱۵۰ تخت در بیمارستان های شهرستان در صورت نیاز به بستری بیماران مشکوک به این ویروس خالی است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل هفت بیمارستان آموزشی درمانی شامل بیمارستان آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا ، بیمارستان کودکان امیرکلا ،مرکز ناباروری فاطمه الزهرا  و همچنین بیمارستان پرتو درمانی شهید رجایی بابلسر را زیر پوشش دارد.

شهرستان بابل دروازه ورودی بیماری کرونا به مازندران بود و با شناسایی ۲ شهروندی که به قم سفر داشتند و قرنطینه کردن آنها در بیمارستان ، شیپور ورود کرونا به مازندران را به صدا در آوردند.

در جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون ۱۰ هزار بیمار مشکوک به ویروس کرونا از سوی مراکز درمانی این شهرستان پذیرش شدند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل که دارای شش بخش و هفت شهر می باشد از دو هفته پیش تاکنون در وضعیت قرمز قرار گرفت و از مردم خواسته شد برای شکست کرونا از خانه خارج نشوند.

بیمارستان میناگر بابل بعنوان مرکز پذیرش مادران باردار مشکوک به کرونا در این شهرستان می باشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =