ثبت بیش از ۴۲۵ هزار تردد خودرویی در نوروز امسال کهگیلویه وبویراحمد

یاسوج- ایرنا- سامانه های تردد شمار مستقر در محورهای مواصلاتی و جاده های برون شهری کهگیلویه وبویراحمد از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال ۹۸ تا پایان روز دوم فروردین ماه امسال ۴۲۵ هزار تردد خودویی در این محورها را ثبت کرده اند.

محمد نصیری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد به ایرنا گفت: این میزان تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل بین ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان تردد از سمت جاده یاسوج – اصفهان و بابامیدان بوده است.

وی با اشاره به میزان تردد ایام تعطیلات نوروز سال قبل نیز تصریح کرد: از تاریخ ۲۵ اسفند سال ۹۷ تا دوم فروردین سال ۹۸ ۶۹۹ هزار خودروی سبک و سنگین از محورها و جاده های برون شهری این استان تردد کرده بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: روز دوم فروردین امسال ۵۶ هزار خودرو از جاده های برون شهری این استان تردد کرده اند.

وی گفت: میزان تردد ثبت شد در روز دوم فروردین سال گذشته نیز ۱۴۵ هزار مورد بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه دارد که حدود ۵۵۰ کیلومتر آن راه های اصلی وچهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر نیز روستایی است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد همچنین با توجه به افزایش میزان تردد خودروهایی با پلاک غیربومی این استان با شیوع و گسترش ویروس کرونا و ضرورت سلامت شهروندان نیز امروز دستور داد که ورود هر خودروی با پلاک های غیربومی در همه ورودی های استان ممنوع و طرح غربالگری و کنترل مسیرها نیز با جدیت و شدت بیشتری اعمال شود.

شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تا ظهر امروز ۷۳ نفر اعلام شده است.

همچنین تعداد جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در این استان نیز تاکنون سه نفر اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =