کمک ۱۱ میلیارد ریالی خیران بوکانی به ایتام

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان گفت: خیّران این شهرستان در سال گذشته در مجموع ۱۱ میلیارد ریال به ایتام کمک اهدا کردند.

سعدی خزمه روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: خیران این شهرستان این مبلغ را به منظور تامین هزینه‌های تحصیلی و تهیه وسایل و مایحتاج مورد نیاز ایتام پرداخت کردند.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان در راستای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد اهتمام ویژه‌ای داشته و در این راستا گام‌های موثری برداشته است.

وی با بیان اینکه تمامی واریزی خیران به صورت آنی و مستقیم به حساب ایتام واریز می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر یک هزار و ۴۵۰ حامی نیکوکار، حمایت از ۶۱۵ نفر از ایتام و فرزندان محسنین را در  بوکان را بر عهده دارند.

«خزمه» با تقدیر از خیران نیک‌اندیش این شهرستان که همواره در کنار امدادگران هستند، افزود: از مجموع افراد تحت حمایت این نهاد ۳۳۲ نفر ایتام و ۲۸۳ نفر را فرزندان محسنین تشکیل می‌دهند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان با دعوت از خیران و نیکوکاران  این شهرستان برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین، اظهار کرد: در سال گذشته ۸۵۰ نفر به جمع حامیان این شهرستان  افزوده شده است.

در بوکان پنج هزار و ۸۸ خانوار با جمعیت ۱۰ هزار و ۲۳ نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند.

برای حمایت از ایتام از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی طرح «هر فرهنگی یک حامی» نیز با هدف استفاده از ظرفیت فرهنگیان و معلمان مدارس سال گذشته در استان آغاز شده است.

در حال حاضر بیش از یک میلیون حامی در کشور وجود دارد که حدود ۲.۵ درصد آن مربوط به آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =