۱۱ متهم اینترنتی در اردبیل دستگیر شدند

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح عملیاتی پانجیا ۱۲ در اردبیل گفت: در این طرح ۱۱ متهم اینترنتی توسط کارآگاهان پلیس فتا دستگیر شدند.

سردار هوشنگ حسینی روز یکشنبه اظهارداشت: اطلاع‌رسانی و هشدار به عموم در خصوص ریسک خرید آنلاین دارو و تجهیزات پزشکی، شناسایی وب سایت‌های غیرقانونی در حوزه فروش داروهای غیرمجاز و مسدودسازی تراکنش‌ها و سیستم‌های پرداخت مورد استفاده مجرمان در این حوزه، مقابله با شبکه‌ها و جلوگیری از اقدامات مجرمانه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی برای شناسایی و دستگیری مجرمان اینترنتی از اهداف مهم اجرای این طرح بود.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول اجرای این طرح ۱۲۲ سایت، کانال، گروه و صفحات مجازی که در رابطه با تبلیغ و فروش اقلام دارویی ممنوعه فعالیت داشتند، توسط کارآگاهان پلیس فتا شناسایی شدند، افزود: با بررسی تخصصی و آنالیز و تجزیه و تحلیل داده‌ها مشخص شد از این تعداد، ۱۱ کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی در حوزه استان اردبیل در حال فعالیت مجرمانه هستند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به هماهنگی قضایی برای دستگیری مدیران کانال‌های فعال گفت: با اشرافیت اطلاعاتی، بهره‌مندی هدفمند از امکانات و در عملیات‌های مقتدرانه کارآگاهان پلیس فتا همه ۱۱ متهم اینترنتی دستگیر و در بازرسی از واحدهای صنفی آنان سه هزار و ۲۲۲ قلم انواع دارو و لوازم بهداشتی قاچاق و غیرمجاز کشف شد.

سردار حسینی با بیان اینکه تعدادی افراد سودجو و کلاهبردار در زمینه فروش دارو و لوزام بهداشتی و ضدعفونی کننده‌های تقلبی با شگرد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا فعالیت مجرمانه دارند، افزود: شهروندان برای خرید دارو و اقلام بهداشتی موردنیاز خود باید از طریق داروخانه‌ها و مراکز رسمی اقدام و و مراقب سایت‌های جعلی باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =