حجم ورودی وسایل نقلیه به خوزستان ۸۲ درصد کاهش یافت
تصویر آرشیوی است

اهواز-ایرنا- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با تاکید بر افزایش حجم ورودی خودروها به استان، گفت: این روند در روز دوم فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا در این رابطه اظهارداشت: در دومین روز از فروردین ماه امسال تردد ۳۱۴ هزار و ۳۴۹ وسیله نقلیه به ثبت رسید که این آمار با توجه به تحلیل داده‌های بدست آمده از سامانه های هوشمند جاده‌ای در مدت مشابه سال گذشته حاکی از کاهش ۶۳ درصدی است.

وی افزود: ورود وسایل نقلیه به استان از هشت محور استان در مدت یاد شده با ثبت هفت هزار و ۷۴۸ تردد نشان دهنده کاهش ۸۲ درصدی و خروج وسایل نقلیه با ثبت هفت هزار و ۲۴۸ تردد بیانگر کاهش ۸۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان ادامه داد: سهم ورود وسایل نقلیه سنگین در دوم فروردین به استان یک هزار و ۴۵۳ تردد و سهم خروج آنها یک هزار و ۴۵۰ تردد است.

بهرامی نیا ادامه داد: روز گذشته خروج وسایل نقلیه در محورهای بهبهان-دهدشت کاهش ۶۵ درصدی، محور اندیمشک-دهلران کاهش ۷۰ درصدی، اندیمشک ـ پل دختر کاهش ۷۴ درصدی، آزادراه اندیمشک-خرم آباد کاهش ۷۸ درصدی، مسجدسلیمان-دشتک کاهش ۸۳ درصدی، بهبهان-دیلم کاهش ۹۱ درصدی، هندیجان-دیلم کاهش ۹۲ درصدی و دهدز-لردگان کاهش ۸۴ درصدی نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد.

وی اضافه‌کرد: ورود وسایل نقلیه در محورهای دهدشت-بهبهان کاهش ۶۵ درصدی، دهلران-اندیمشک کاهش ۵۴ درصدی، پلدختر ـ اندیمشک کاهش ۸۷ درصدی،  آزادراه خرم آباد-اندیمشک کاهش ۸۹ درصدی، دشتک- مسجدسلیمان کاهش ۸۳ درصدی، دیلم-بهبهان کاهش ۸۲ درصدی، دیلم-هندیجان کاهش ۸۸ درصدی و لردگان-دهدز کاهش ۶۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد.​

بر اساس این گزارش، از هفته گذشته،  برابر مصوبه شورای تامین استانمحدودیت‌های سختگیرانه برای ورود خودروها و بخصوص مسافران نوروزی به استان خوزستان جهت پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا آغاز شده است.

مسئولیت کنترل مبادی ورودی به استان به نیروهای نظامی و انتظامی واگذار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =