توزیع اقلام بهداشتی تحت نظارت کامل مسوولان آذربایجان‌غربی است

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره اینکه برای جلوگیری از هرگونه کم‌کاری در امر تهیه و فروش اقلام سلامت محور بازرسی‌ها با جدیت انجام می‌شود، گفت: نظارت و بازرسی بر روند تولید، توزیع و فروش اقلام سلامت‌محور با دستور مقام عالی استان افزایش یافته است.

بهنام شهدی روز یکشنبه در سومین روز از فروردین ماه در بازدید از یک شرکت پخش‌کننده اقلام بهداشتی و ضدعفونی با تاکید بر اینکه در بازدید از برخی داروخانه‌های سطح شهر ارومیه، روند مطلوب فراوانی اقلام ضدعفونی از جمله محلول و ژل مشهود بود، افزود: با توجه به ممنوعیت خروج الکل تولیدی استان و نیز ظرفیت‌های موجود به لحاظ بهره‌مندی از محلول‌های ضدعفونی مشکلی در استان وجود ندارد و در مراحل مختلف با توجه به اعلام نیاز داروخانه‌ها توزیع انجام می‌شود.
وی افزود: در بحث دستکش هم توزیع خوبی انجام گرفته و مشکل حادی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا جزئیات تهیه و توزیع اقلام ضدعفونی را رصد می‌کند، گفت: هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های متولی وجود دارد و این وحدت رویه موجب شده تا مشکل خاصی در خصوص اقلام سلامت محور وجود نداشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی به تولید لباس‌های بیمارستانی و ماسک در استان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به احساس مسوولیتی که گروه‌های مردمی، واحدهای تولیدی و خیّران در تولید اقلام بهداشتی دارند، این تولیدات باید با نظارت و تایید شبکه بهداشتی تولید و توزیع شود.
به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.
طبق آخرین آمار، ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک هزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =