شمار فوتی‌های کرونا در استان مرکزی به ۵۲ نفر رسید

اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: شمار فوت شدگان مبتلا به ویروس کرونا در این استان تاکنون به ۵۲ نفر رسیده است.

دکتر سید «محمد جمالیان» عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۶ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ بر اساس نتایج قطعی آزمایشگاهی در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی شناسایی شده که به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در این استان به ۸۸۲ نفر رسیده است.
وی بیان کرد: ۵۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی تاکنون بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ادامه داد: اکنون ۱۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند.

جمالیان اظهار داشت: از مجموع ۳۶ مورد جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این استان، ۱۵ مورد در اراک، ۱۱مورد در ساوه و زرندیه، پنج مورد در دلیجان، ۲ مورد در محلات، ۲ مورد در آشتیان و یک مورد در تفرش بوده است.

وی تاکید کرد: انتظار است برای کاهش و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی، مردم در ایام نوروز از دید و بازدید خودداری کنند و با دیدار اقوام و آشنایان مسبب انتشار این ویروس نباشند، چرا که یک دید و بازدید ساده می تواند به قیمت جان آنان تمام شود و سالمندان و افراد مسن خانواده از گروه‌های در معرض خطر  در جامعه هستند.

نخستین مورد مثبت به ویروس کرونا در استان مرکزی پس از استان قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد و تاکنون شمار مبتلایان به این ویروس در این استان به ۸۸۲ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =