آزمایشگاه کرونا در بخش کارگاهی مسکن مهر پردیس راه اندازی شد

تهران-ایرنا - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: ازتمامی پرسنل قبل از ورود به سایت های کارگاهی مسکن مهر در فاز ۱۱ پردیس آزمایش خون و تست کرونا گرفته می شود تا هیچ مورد مشکوک به بیماری وارد محوطه کارگاهی نشود.

مهدی هدایت روز یکشنبه در حاشیه بازدید از فازهای  ۸،۹،۱۱،۵ مسکن مهر پردیس به خبرنگار ایرنا گفت: در فاز ۱۱ توسط پیمانکار خارجی آزمایشگاهی مستقرشده که ۸۰ درصد امکان تشخیص بیماری کرونا را دارد و پس از سه ساعت نتیجه آزمایش اعلام میشود.

وی ادامه داد: غربالگری و پالایش پرسنل راهکاری برای جلوگیری از شیوع بیماری در بین کارگران، سازندگان و پیمانکاران مسکن مهر پردیس است.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: بابرنامه ریزی مالی مناسب و خرید مصالح مورد نیاز در اسفند ماه  ۹۸ مشکلی برای آغاز کار در سال جدید نداریم و پیمانکاران پروژه های مسکن مهر پردیس از امروز سوم فروردین ماه فعالیت های عمرانی خود را شروع کردند.

هدایت اشاره به اهمیت تحویل به موقع واحدهای مسکن مهر به مالکان، اظهار داشت: پیمانکاران تمامی کارگاه‌ها موظف شدند تا با تمام توان کارهای محوله را انجام بدهند و به سرپرستان کارگاه‌های غیر فعال تذکرات لازم داده شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های در حال اجرای فازهای مسکن مهر پردیس گفت: سازندگان فاز ۸ در بخش ساخت ، فاز ۱۱ در بخش محوطه سازی و سازندگان در فازهای ۵ و ۹ در هر دو مورد فعال هستند.

هدایت گفت: تمامی مدیران طرح در فازهای ۸،۹،۱۱،۵ موظف به حضور و ارتباط آنلاین با مدیران عامل شرکتها هستند و  به منظور تسریع ساخت و ساز،سرپرستان کارگاه‎ها نسبت به افزایش نیروی انسانی اقدام کنند.

وی ادامه داد: طی روزهای آینده از پروژه‌های مسکن مهر پردیس در تمامی فازها بازدید سرزده خواهیم داشت.

در سال ۹۱  کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.

با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید  شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری می‌رسد و ۱۵ هزار واحد در برنامه افتتاح اردیبهشت ۹۹ و باقی مانده واحدها پس از رفع مشکل حقوقی در سال ۹۹ به مالکان تحویل داده خواهد شد.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۱۲۵ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۶۸۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha