تجهیز ۷۸ تخت برای پذیرش مبتلایان کرونا در جاجرم

بجنورد-ایرنا- فرماندار جاجرم گفت: ۷۸ تخت در بیمارستان و نیز یک سالن ورزشی، برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان خراسان شمالی  تجهیز و آماده شده است.

رضا آذری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون ۳۴ تخت در بیمارستان جواد الائمه(ع) و ۴۴ تخت در سالن ورزشی امید، با امکانات و تجهیزات بیمارستانی آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا است.

وی افزود: البته تاکنون نیاز به بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان، وجود نداشته است اما آمادگی داریم تا در صورت افزایش شمار این بیماران، در این شهرستان بستری شوند.

آذری با بیان اینکه شماری از افراد مشکوک به کرونا در این شهرستان بستری هستند گفت: فاز دوم بیمارستان جواد الائمه(ع) این شهرستان، امسال تکمیل و آماده بهره برداری شد و در اختیار بیماران کرونا قرار گرفته است.

فرماندار جاجرم خاطرنشان کرد: تاکنون شرایط شهرستان نسبت به ابتلا به بیماری کرونا، مطلوب بوده است و پیش بینی می شود با این روند، تنها سه چهار نفر دیگر به این آمار افزوده شود.

وی گفت: تاکنون وضعیت خوبی حاکم بوده است و در این زمینه از مردم انتظار می رود، قرنطینه را نشکنند و از حضور در اجتماع خودداری کنند.

وی درباره اقدامات انجام شده در شرکت آلومینای ایران در شهرستان جاجرم گفت: کارکنان، در مبادی ورود به کارخانه، تب سنجی می شوند و خودروها هم به صورت مرتب، ضدعفونی و گندزدایی می شود.

فرماندار جاجرم افزود: کارگران غیربومی این کارخانه، مکلف شده اند به مرخصی بروند و این مرخصی، تا پایان عادی شدن شرایط تداوم دارد.

وی، توزیع بسته های بهداشتی رایگان میان روستاییان، تهیه و توزیع ۲۰ هزار ماسک در روستاها و نقاط محروم شهرستان را از اقدمات انجام شده برای مبارزه با کرونا عنوان کرد.

آذری با بیان اینکه غربالگری و تب سنجی مسافران در سه ورودی شهرستان انجام می شود  افزود: اصناف هم در مبارزه با کرونا پیشتاز بوده وهمکاری خوبی داشته اند، نیمی از بازاریان نسبت به تعطیلی اقدام کرده اند و تا نیمه فروردین ماه فعالیت ندارند.

وی درباره کمبود نیروی کادر درمانی در این شهرستان اظهار داشت: برای جبران این کمبود، ۲ نفر از پزشکان جاجرمی از خارج از کشور در این منطقه حضور یافته اند، پرستاران بازنشسته جاجرمی هم پای کار آمده اند، پزشکان جاجرمی مقیم خارج استان هم فراخوان داده شده اند تا به کمک و یاری بیایند.

فرماندار شهرستان جاجرم گفت: کمبود پرستار و کادر درمانی وجود دارد، اما تلاش شده است این کمبود مدیریت شود.

بر اساس این گزارش، در شهرستان جاجرم، ۶ نفر مبتلا به کرونا شده اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان از ۱۳۹ نفر روز گذشته به ۱۶۵ نفر در حال حاضر رسیده است و تعداد فوتی های ناشی از این ویروس نیز به ۱۵ نفر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =