۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۸
کد خبرنگار: 2443
کد خبر: 83723935
۰ نفر

برچسب‌ها

 ادعای سکته مغزی نوری المالکی بار دیگر تکذیب شد

بغداد - ایرنا - در طول هفت سال اخیر این سومین بار است که ادعای سکته مغزی «نوری المالکی» نخست وزیر اسبق و رهبر دولت قانون و دبیرکل حزب الدعوه اسلامی عراق تکذیب می شود.

برخی از رسانه ها به نقل از یک توئیت جعلی منتسب به «اسعد العیدانی» استاندار بصره ادعا کردند که نوری المالکی دچار سکته مغزی شده و در تهران تحت درمان و مراقبت پزشکی قرار گرفته است.

العیدانی که یکی از نامزدهای مطرح برای پست نخست وزیری به شمار می رود، روز یکشنبه در بیانیه ای، چنین ادعایی را تکذیب کرد و گفت که هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد.

«هشام الرکابی» مسوول رسانه ای دفتر نوری المالکی هم ادعای منتسب به اسعد العیدانی را تکذیب کرد و گفت که صفحه ای که خبر را منتشر کرده جعلی است.

او در توئیتی کوتاه در صفحه شخصی خود تاکید کرده است که اصل مطلب منتشر شده (در خصوص سکته نوری المالکی) صحت ندارد.

پیش از این نیز در 13 ماه می 2013 (23 اردیبهشت ماه 92) وقتی که المالکی نخست وزیر بود، همین ادعا در خصوص سکته مغزی وی در رسانه ها مطرح شده که در همان زمان این خبر تکذیب شد.

خبر مشابه دیگری در 17 اوت 2017 (26 مرداد 96) مطرح شد که در همان زمان این خبر نیز توسط هشام الرکابی مسوول رسانه ای دفتر نوری المالکی تکذیب شد.

این خبر بار دیگر شب گذشته (شنبه شب) در رسانه ها با ادعای سکته مغزی منتشر شده که بازهم تکذیب شده است و معلوم نیست در اوضاع کنونی عراق که درگیر چالش سیاسی دولت است با چه انگیزه و نیت هایی این خبر منتشر شده است.

خبر سکته مغزی المالکی در عراق و حتی ایران و کشورهای منطقه بازتاب داشته و شبکه های اجتماعی به آن واکنش نشان داده اند.

وی یکی از رهبران برجسته سیاسی عراق است که از او به عنوان شخصیت سیاسی قوی و اثرگذار در روند سیاسی این کشور یاد شده و گفته می شود یکی از عوامل اصلی ناکامی «محمد توفیق علاوی» در تشکیل کابینه و گرفتن رای اعتماد از پارلمان بوده است.

المالکی متولد 1950 شهر کربلا است که برای دو دوره (2006 تا 2010) و (2010 تا 2014) نخست وزیر عراق بوده و در دوره او تحولات مهمی در عراق از جمله اعدام «صدام» دیکتاتور سابق عراق و اخراج نیروهای آمریکایی در 2011 رخ داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =