دادستان: پذیرش مسافران در سمنان پیگرد قانونی دارد

سمنان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به این که هر گونه اسکان و پذیرش مسافران در سمنان ممنوع است گفت: هر گونه تخلف پیگرد قانونی دارد و با افراد متخلف با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد شد.

شریف ابراهیمی عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا  ابراز داشت: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی جرم محسوب شده و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.

وی ادامه داد: اسکان و پذیرش مسافران در شرایطی فعلی موجب شیوع ویروس کرونا شده و  تهدیدی برای سلامت و بهداشت جامعه محسوب می‌شود و براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با افراد متخلف برخورد قاطع می‌شود.

وی بیان کرد: سربازان گمنام سلامت و مسوولان برای شکست ویروس کرونا به صورت شبانه‌روزی مشغول تلاش هستند و پذیرش مسافران در واقع بی ثمر کردن تلاش‌ها در کنترل شیوع ویروس کرونا در استان سمنان است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان تاکید کرد: اجاره موقت خانه و اسکان مسافران و رهگذران در استان سمنان ممنوع بوده و با افراد متخلف با جدیت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه اماکن گردشگری، هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان سمنان برای کنترل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و هیچ گونه خدمت رسانی به کسانی که به استان سمنان سفر کنند انجام نخواهد شد، تصریح کرد: از هموطنان عزیز در سراسر کشور تقاضا می‌شود در شرایط کنونی به این استان سفر نکنند و مردم استان را در کنترل شیوع کرونا کمک کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف و اسکان مسافران می توانند با مراجعه به واحدهای کشیک در دادسراها یا ضابطان قضایی مانند نیروی انتظامی برای بررسی و رسیدگی به تخلف گزارش کنند.

از ظهر دیروز ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر رسید،تعداد مبتلایان استان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز پیشین خود تغییری نداشت.

علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در آخرین گزارش خود تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را ۶۴۵ نفر عنوان کرده بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها