۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83723918
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت مورد جدید بیمار مبتلا به کرونا در کرمان شناسایی شد

کرمان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۶۴ مورد آزمایش های ارسالی از سراسر این استان، هشت مورد جدید قطعی کرونا مثبت اعلام شد که از آغاز اپیدمی تا امروز تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان به ۱۶۹ مورد رسیده است.

مهدی شفیعی روز یکشنبه در نشست خبری مجازی کرونا افزود: از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا،  یک مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و هفت مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده که ۶ مورد خانم و ۲ مورد آقا و متوسط سنی مبتلایان به ویروس کرونا ۶۳ سال است.

وی بیان کرد: خوشبختانه از دیروز مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در استان کرمان گزارش نشده و تعداد متوفیان ناشی از ابتلا به این ویروس همان ۱۷ مورد روز گذشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: از ۱۲۶ مورد مبتلا به ویروس کرونا تا روز گذشته در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۱۰ مورد مربوط به حوزه شهرستان کرمان و حومه، ۹ مورد مربوط به شهرستان زرند، یک مورد مربوط به شهرستان رابر، یک مورد مربوط به شهرستان بافت، ۲ مورد مربوط به شهرستان ارزوئیه و سه مورد نیز مربوط به شهربابک بوده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون، یک هزار و ۳۳۷ مورد بیمار حاد تنفسی در سطح استان کرمان در بیمارستان ها بستری شده اند که از این تعداد ۸۰۴ مورد مشکوک به کرونا وجود داشته که تحت مراقبت و آزمایش قرار گرفتند و مجموعا از ۹۸۳ نمونه تست انجام شده، جواب ۱۶۹ مورد مثبت قطعی اعلام شده است.

شفیعی با اشاره به گردش ویروس در تمامی نقاط استان کرمان تاکید کرد: زنجیره انتقال ویروس کرونا هم اکنون در تمامی شهرهای گرمسیری و سردسیری استان کرمان در حال گردش است و باید با در خانه ماندن و مسافرت نرفتن این زنجیره را بشکنیم.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا در حال ورود به خانه ها است افزود: از هشت مورد ابتلا یی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲ نفر مربوط به یک خانواده بوده که یک نفر از این خانواده در سه روز گذشته به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شده بود.

شفیعی بیان کرد: اکنون ۶۹ بیمار با حال خوب از بیمارستان‌های استان کرمان مرخص شده‌اند و ۵۵ بیمار در بیمارستان‌ها بستری و تحت مراقبت هستند و ۶ نفر در نقاهتگاه دوران نقاهت‌ بیماری را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: موضوع خانه امن را با رفت و آمدهای بی جا و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کاهش فاصله ها در خانه نا امن کرده ایم.

ویروس کرونا در هوا وجود ندارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مردم باید بدانند که ویروس کرونا در هوا وجود ندارد و تنها در بدن افراد آلوده است و از طریق تماس با فرد بیمار و یا سطوح این ویروس انتقال پیدا می کند.

سید وحید طباطبایی افزود: برای کاهش اضطراب نیز توصیه می شود مردم حتما روزانه ۲۰ دقیقه پیاده روی کنند و اگر در هنگام پیاده روی فاصله گذاری اجتماعی و آداب عطسه و سرفه رعایت شود، مشکلی ایجاد نمی شود.

وی تاکید کرد:  آمار مبتلایان به ویروس کرونا در میان کادر پزشکی درمانی استان کرمان تفاوت معناداری با دنیا ندارد و طبیعی است که پرسنل کادر درمانی به دلیل آنکه در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند، در معرض ابتلای بیشتری قرار دارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =