اختصاص بودجه ۱۵۶ میلیارد یورویی دولت آلمان برای مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- دولت آلمان به منظور مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا در این کشور، بودجه تکمیلی ۱۵۶ میلیارد یورویی در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری آلمانی " د. پ. آ."، گسترش ویروس کرونا در آلمان علاوه بر به تعطیلی کشاندن اماکن عمومی و فعالیت های اقتصادی در این کشور دولت را نیز با کسر بودجه مواجه کرده است.
بر این اساس دولت «آنگلا مرکل» به منظور جبران این کسری، بودجه ۱۵۶ میلیارد یورویی در نظر گرفته است.
دولت آلمان همچنین مبلغ ۵۰۰ میلیارد یورو بابت زیان شرکت ها از محل صندوق ثبات اقتصادی پرداخت می کند و بنگاه های کوچک اقتصادی نیز تا ۱۵ هزار یورو دریافت می کنند.
در حال حاضر به خاطر همه گیری کرونا، تمامی فعالیت های اقتصادی و تجاری در آلمان به حالت تعلیق درآمده است.
کارشناسان پیش بینی می کنند این بحران موجب رکود بی سابقه اقتصادی در آلمان شده و نرخ رشد اقتصادی را تا ۵ درصد کاهش دهد.

در همین رابطه صدراعظم آلمان از تمام شرکت‌ها و کارگران خواسته است که خود را برای مقابله با کرونا آماده کنند.

به گفته وی در برهه کنونی شرکت‌های بزرگ و کوچک اقتصادی با وضعیت دشواری مواجه هستند و هفته‌های آینده شرایط از این هم سخت‌تر خواهد شد.

مرکل همچنین  هجوم مردم آلمان برای خرید از فروشگاه‌ها را عملی به دور از روحیه همبستگی دانسته است.

در حالی که بانک مرکزی اروپا می گوید اقداماتی را برای آرام کردن بازارهایی که از پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا رنج می برند، آغاز کرده شرکت «لوفت هانزا» آلمان، بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا اعلام کرده است که به دنبال دریافت کمک دولت برای رهایی از این پیامدها است.

مدیرعامل شرکت لوفت هانزا که بعداز همه گیری ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد پروازهای ناوگانش را متوقف کرده است، گفت که کمک های دولت آلمان برای تضمین تداوم فعالیت بخش حمل ونقل هواپیمایی ضروری است در صورتی که بحران شیوع کرونا ادامه یابد.

وی تاکید کرد: شیوع کرونا اقتصاد جهانی و گروه هوایی لوفت هانزا را در شرایط اضطراری بی سابقه ای قرار داده است و هیچ کس نمی تواند عواقب آن را پیش بینی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =