۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۳
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83723907
۴ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۵۷ درصدی خودروهای ورودی به آذربایجان‌شرقی

تبریز- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در دومین روز از سال جدید ۲۳ هزار و ۹۳۰ خودرو وارد این استان شد که در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته تاکنون ۵۷ درصد کاهش یافته است.

اروجعلی علیزاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد خودروهای خروجی از مبادی آذربایجان شرقی نیز در همین روز ۲۱ هزار و ۶۴۸ مورد است.

وی در مورد پر ترددترین محورهای آذربایجان شرقی هم گفت: همانند روزهای گذشته همچنان محور میاندوآب- ملکان با هفت هزار و ۸۶۷ مورد تردد با فاصله قابل توجهی از سایر جاده‌ها،  پر ترددترین محور استان در روز گذشته بوده است.

علیزاده اضافه کرد: محورهای آزاد راه تبریز- زنجان با سه هزار و ۹۸۶ تردد، مشکین شهر- اهر با ۳ هزار و ۲۳۱ مورد، ارومیه – تبریز با ۲ هزار و ۶۰ تردد و ایواغلی- مرند با یک هزار و ۶۳۲ مورد عبور و مرور، روز پر ترددی را تجربه کرده‌اند.

وی آمار کلی تردد در جاده‌های استان را در ۲ روز فروردین ۳۱۳ هزار و ۴۱ خودرو اعلام و اضافه کرد: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۷۲۷ هزار و ۹۳۹ مورد ثبت شده که نشان از کاهش ۵۷ درصدی مجموعه ترددهای صورت گرفته جاده‌های استان در سال جدید نسبت به سال قبل دارد.

وی با اشاره به اینکه هر سال مسافرت‌ها و تردد در جاده‌ها از ۲۵ اسفند آغاز می‌شود، گفت: مجموعه ورودی‌های آذربایجان‌شرقی از ۲۵ اسفند تا ۲ فروردین، ۲۲۴ هزار و ۹۶۱ مورد بوده و در مقابل ۲۰۰ هزار و ۷۹۶ خودرو از مبادی استان خارج شده‌اند.

علیزاده اظهار کرد: کل ترددهای ثبت شده در جاده‌های استان در مدت یاد شده نیز رقمی معادل ۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۴۱۰ بوده و در مقایسه با رقم ترددهای ۲۵ تا ۲ فروردین سال قبل که معادل ۵ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۴۴۹ مورد ثبت شده تفاوت ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی و ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =