۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83723906
۰ نفر

برچسب‌ها

بازار مراغه تا پانزدهم فروردین تعطیل است

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: با توجه به وضعیت حاد شیوع بیماری کرونا در منطقه، برخی محدودیت‌ها از جمله تعطیلی بازار و مجتمع‌های تجاری تا ۱۵ فروردین امسال اعمال و اجرا می‌شود.

حمید شکری روز یکشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونای مراغه افزود: این محدودیت ها براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شده و تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان موظف به اجرای آن هستند.

وی ادامه داد: براین اساس، تمامی واحدهای صنفی از جمله رستوران ها، بازارهای محلی، مجتمع های تجاری به جز واحدهای تامین کننده مایحتاج خوراکی و بهداشتی از جمله داروخانه هاٰ، نانوایی هاٰ سوپرمارکت ها و میوه فروشی ها و نیز فروشگاه های زنجیره ای در این مدت تعطیل خواهند بود.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمامی مجالس ترحیم، تجمع ها، همایش ها، آیین های مذهبی در مساجد و اماکن مذهبی در این مدت تعطیل است.

وی گفت: انجام این اقدامات در جهت پیشگیری از تشدید شیوع بیماری کرونا و تامین سلامت و بهداشت جامعه بوده و اجرای هرچه بهتر و مناسب تر آن نیازمند همراهی اصناف، بازاریان، آحاد مردم و اطلاع رسانی و آگاه سازی هرچه بیشتر رسانه هاست.

وی افزود: همچنین ورودی و خروجی های شهرستان مراغه نیز با استقرار و پایش شبانه روزی اکیپ های مشترک بهداشتی، از نظر ابتلا به کرونا پایش می شوند.

وی با تقدیر از تلاش گروه های خودجوش مردمی و سازمان های مردم نهاد برای ضدعفونی کردن مناطق شهری و روستایی ادامه داد: روند ضدعفونی کردن معابر عمومی با نظارت دانشکده علوم پزشکی و شهرداری و همراهی آحاد مردم ادامه دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون تمهیدات مناسبی برای درمان بیماران احتمالی مبتلا به کرونا در این شهرستان از جمله ایجاد نقاهتگاه ۱۲۰ تختخوابی با همکاری ارتش و دانشکده علوم پزشکی انجام شده است.

افزایش تعداد بیماران کرونایی مراغه به ۸۶ نفر

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز از افزایش بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستا در ۲۴ ساعت گذشته خبرداد و گفت: هم اکنون ۸۶ نفر مبتلا به این بیماری در این شهرستان شناسایی شده اند.

اصغر تنومند افزود: از این تعداد بیمار، متاسفانه تاکنون هفت نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته اند که میانگین سنی آنان حدود ۷۰ سال بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون از مجموع ۳۵۹ مراجعه کننده به مراکز درمانی و بیمارستان های این شهرستان، ۳۲۶ نفر بستری شده که از این تعداد، ۸۶ نفر براساس آزمایشات مبتلا به کرونا شناخته شده اند.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۳۴ نفر در بخش، ۱۸ نفر کرونا مثبت نیز در بخش ایزوله این شهرستان و ۶ نفر نیز در بخش ICU بستری هستند که فقط حال یک نفر از این بیماران مناسب نیست.

وی گفت: بقیه بیماران پذیرش شده نیز پس از طی دوره درمان و پس از احراز سلامتی آنان بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی با اشاره به غربالگری این شهرستان از نظر ابتلا به کرونا افزود: با تلاش های انجام شده توسط مراکز بهداشتی تاکنون بیش از ۲۰۵ هزار نفر و در مجموع ۷۸ درصد مردم این شهرستان غربالگری شده اند.

وی ادامه داد: در غربالگری های انجام شده یک هزار و ۱۳۳ نفر برای پیگیری غربالگری به مراکز بهداشتی ارجاع داده شده و ۲۰۲ نفر نیز به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند که تحت مراقبت های ۱۶ ساعته قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه روند افزایشی تعدا دمبتلایان به کرونا متوقف شده و روند ثابتی است، گفت: با این وجود، تعداد بیماران بدحال مراجعه کننده به مراکز درمانی در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: برای مراقبت های بیماران در حال نقاهت و بهبود یافته نیز با همکاری ارتش و این دانشکده نقاهتگاه ویژه ای با ظرفیت ۱۲۰ تخت در سالن ورزشی کارگران این شهرستان راه اندازی شده است.

برخورد با اخلال گران و شایعه پردازان فضای مجازی در زمینه بیماری کرونا

دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز از تشدید برخورد با اخلال گران و شایعه پردازان فضای مجازی در زمینه بیماری کرونا خبر داد و گفت: بر اساس دستور ریاست قوه قضائیه ،با این افراد که سعی در ایجاد اختلال در روند کمک رسانی و خدشه به مصوبات ستاد مبارزه با کرونا دارند، برخورد قاطع و قانونی خواهند شد.

نادر نجد افزود: متاسفانه در روزهای گذشته برخی افراد مسئول و غیرمسئول در این شهرستان به جای تسهیل در کمک رسانی، مسئولانی را که شبانه روز دغدغه مند بوده و در راه مبارزه با کرونا تلاش می کنند، به بی تدبیری متهم کرده و مصوبات ستاد کرونا را مورد هجمه های جناحی در فضای مجازی قرار می دهند.

وی ادامه داد: این افراد به ظاهر منتقد، به جای خدشه وارد کردن بر مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا از جمله تعطیلی های بازار، اگر نمی توانند در امر کمک رسانی مشارکت داشته باشند، حداقل در مسیر امدادرسانی سنگ اندازی نکرده و مانع ایجاد نکنند.

وی اضافه کرد: اولویت کنونی جامعه، حفظ سلامتی و جان مردم بوده و شیطنت ها و تشویش اذهان عمومی توسط معدود افرادی در فضای مجازی برخلاف قوانین و هنجارهای اجتماعی بوده و نهادهای انتظامی، امنیتی و نظارتی باید با متخلفان در این زمینه برخورد قاطع کنند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =