ادای سهم هنرمندان صنایع دستی گلستان برای مهار کرونا

گرگان - ایرنا - هنرمندان صنایع دستی گلستان برای کمک به مهار کرونا اقدام به راه‌اندازی کارگاه دوخت ماسک و پوشش پرستاری کردند تا علاوه بر تامین بخشی از نیاز بهداشتی کادر درمانی و مردم این استان، سهم خود در مهار این بیماری را ادا کنند.

سیده معصومه تاند از هنرمندن با سابقه طراحی صنایع دستی گلستان به ایرنا گفت: با نیازسنجی صورت گرفته برای مشارکت در مهار این بیماری با همکاری تعدادی از هنرجویان، طراحی و دوخت کاورهای پزشکی را از روزهای اول شیوع این بیماری آغاز کردیم.

وی افزود: همه تولیدات این هنرمندان و طراحان با هزینه شخصی تهیه و در اختیار گروه‌های کم برخوردار، اقشار آسیب پذیر و اهالی مناطق حاشیه نشین شهرها قرار می گیرد.

این هنرمند گلستانی ادامه داد: در روزهای قرنطینه و خانه نشینی از همه هنرآموزان و علاقه مندان خواستیم که سستی و تنبلی را کنار بگذارند و برای کمک  به کاهش این بیماری وارد میدان عمل شوند و از هنر خود برای کمک به شهروندان بهره ببرند.

وی گفت : همچنین در حال حاضر که کلاس‌ها و کارگاه های آموزشی ما امکان برگزاری ندارند از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با هنرجویان به رد و بدل اطلاعات می پردازیم.

از زمان شیوع بیماری کرونا ۱۱۵ نفر در گلستان به سبب ابتلای قطعی به این بیماری جان باختند.

ممنوعیت ورود به گلستان، تعطیلی واحدهای اقامتی برای نوروز و ممنوعیت وارد شدن به تفرجگاهها و بوستان‌های عمومی از جمله دیگر تمهیدات برای پیشگیری از شیوع کرونا در این استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =