پلیس فارس: اجاره‌ دادن پلاک خودرو جرم است

شیراز- ایرنا- اجاره دادن پلاک خودرو برای دور زدن محدودیت‌های بهداشتی ناشی از کرونا از مواردی است که گویا رواج یافته است؛ رییس پلیس راهور فارس در این مورد اعلام کرد: اجاره‌دادن و جابه‌جایی پلاک خودروها برای عبور از مبادی ورودی، جرم است و درصورت مشاهده با متخلف برخورد می‌شود.

سرهنگ مصطفی عباسی عنوان کرد: جابه‌جا کردن پلاک به تجهیزات و  ابزار برای باز کردن و پرچ مجدد آن نیاز دارد و پلاک خودروها توسط ماموران نیز با مشخصات خودرو مطابقت داده می‌شود.
وی افزود: با سرقت پلاک خودروهای بومی توسط افراد سودجو در شرایطی که مبادی ورودی شهرها برای مقابله با کرونا کنترل می شود نیز به شدت برخورد قانونی صورت می گیرد و چنانچه مالکان خودروها با سرقت پلاک مواجه شدند باید سریعاً موضوع را  به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
رییس پلیس راهور فارس با بیان اینکه استفاده از پلاک خودرو دیگران، مصداق جعل پلاک است مجازات حبس دارد،‌ابراز داشت: با گزارش سرقت پلاک خودرو، پلاک اعلام شده به سرعت در سامانه هوشمند ثبت پلاک‌های سرقتی قرار می گیرد و توسط دوربین‌های پلاک‌خوان جاده‌ها و ورودی‌های استان شناسایی و توقیف می شود.

سرهنگ عباسی ضمن تقدیر از تلاش‌های جامعه پزشکی کشور در مقابله با شیوع بیماری کرونا از شهروندان درخواست کرد به‌منظور کمک به قطع زنجیره شیوع این ویروس از هرگونه مسافرت غیرضروری و تردد بی‌مورد در سطح معابر شهری خودداری کنند.

بنابر آخرین آمار تا روز ۳ فروردین ماه، شمار مبتلایان به کرونا در فارس طی یک روز  گذشته با ۲۴ نفر افزایش به ۵۰۵ نفر رسیده است. تاکنون ۲۱هزار و ۶۳۸ نفر در کل کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که  از این تعداد ۷هزار و ۹۱۳ نفر بهبود یافته و هزار و ۶۸۵ نفر نیز فوت شده اند.

در استان فارس علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha