امنیت پیش نیاز جهش تولید و تحقق شعار سال است

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: نیروی انتظامی به عنوان متولی اصلی نظم و امنیت در جامعه لازم است با اقدامات خود در تولید و صیانت از امنیت، در مسیر جهش تولید و تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب گام بردارد.

سردار علی اکبر جاویدان روز یکشنبه و در جمع مدیران انتظامی استان با تبریک فرا رسیدن سال نو و مبعث حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری شده است، نیروی انتظامی به عنوان یکی از عاملان اصلی ایجاد نظم و امنیت در جامعه، می‌تواند نقش بسیار پررنگی در تحقق این شعار داشته باشد و در راستای خواسته‌های معظم له قدم بردارد.

وی با اشاره به این موضوع که تفکیکی مابین امنیت و اقتصاد وجود ندارد، گفت: جهش تولید و رونق اقتصادی در هم تنیده شده اند و پلیس باید امنیت اقتصادی را برای تولیدکننده و کارآفرین ایجاد نماید تا با آرامش، نقش مجاهدانه خود را در رونق تولید و اقتصاد ایفا کنند.

سردار جاویدان تأکید کرد: بدون شک تولید امنیت در هر جامعه‌ای تنها به وسیله نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی مهیا نخواهد شد و نقش مردم و دستگاه‌های دولتی در این راستا بسیار مهم و چشمگیر است.

رییس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه پلیس جلب اعتماد و مشارکت مردم را سرمایه اجتماعی خود دانسته و نظم و امنیت در جامعه به واسطه این سرمایه برقرار می‌شود، گفت: شهروندان از ارکان مهم ایجاد امنیت در جامعه هستند و مشارکت مردم باعث انسجام اجتماعی و به تبع آن افزایش و احساس امنیت در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه پلیس جامعه محور در یک چهار چوب مبتنی بر تعامل خلاق با شهروندان، می‌تواند در بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه امروزی بخصوص در تامین امنیت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نقش بالایی ایفا کند، گفت: پیش شرط پلیس جامعه محور با قدرت نرم اقناع اجتماعی، تغییر نگرش در افراد جامعه و سایر دستگاه‌ها است.

سردار جاویدان خاطرنشان کرد: هیچ ارگانی به تنهایی نمی‌تواند در جهت حل معضلات و مشکلات اجتماعی موفق باشد، بلکه این مشارکت و تعامل سازمان‌هاست که می‌تواند نتیجه بخش باشد؛ پلیس نیز به عنوان یکی از سازمان‌های این اجتماع با همکاری و مشارکت سایر نهادها و سازمان‌ها می‌تواند در این مسیر گام بردارد و امنیت را رونق ببخشد تا به تبع آن جهش تولید نیز در جامعه با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

فرمانده انتظامی کرمانشاه یادآور شد: در جامعه‌ای که امنیت وجود نداشته باشد، تولید و جهش آن معنا و مفهومی ندارد، بنابراین نیروی انتظامی به عنوان متولی اصلی نظم و امنیت جامعه سعی می‌کند با اقدامات خود در راستای تولید و صیانت از امنیت جامعه و در مسیر جهش تولید و انتظارات مقام عظمای ولایت حرکت و یکی از عاملان اصلی جهش تولید در جامعه باشد.