سارقان مامور نمای مسلح به دام پلیس افتادند

کرمانشاه- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری ۲ سارق مامورنمای مسلح که اقدام به سرقت ۲ دستگاه خودرو پرادو و لندکروز کرده بودند، خبر داد.

پایگاه خبری پلیس روز یکشنبه به نقل از سرهنگ «جمال سلمانی» اعلام کرد: پس از اعلام گزارش سرقت یک دستگاه خودروی تویوتالندکروز در حوالی شهر کرمانشاه به پلیس، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبق اظهارات صاحب خودروی سرقتی، وی در حال رانندگی بوده که ۲ سرنشین یک دستگاه خودروی پرادو با نشان دادن تابلوی ایست پلیس، وی را متوقف و پس از آن با تهدید سلاح خودروی لندکروز را به سرقت برده اند.

سرهنگ سلمانی ادامه داد: به دنبال این اظهارات، کاراگاهان پلیس آگاهی تحقیقات گسترده خود را برای یافتن سارقان مامورنمای مسلح آغاز و توانستند به سرعت محل اختفای یکی از آنها را در شهر کرمانشاه شناسایی کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: کاراگاهان پس از کسب مجوز قضایی، ضمن ورود به منزل سارق فراری وی را دستگیر و خودروی لندکروز سرقتی را نیز کشف کردند.

وی گفت: پلیس در ادامه و با راهنمایی سارق دستگیر شده محل اختفای دیگر همدست وی را نیز در نقطه دیگری از شهر کرمانشاه شناسایی و علاوه بر دستگیری او، خودروی پرادو نیز کشف شد.

سرهنگ سلمانی تصریح کرد: با انجام استعلام مشخص شد خودروی پرادو متعلق به سارقان نیز سرقتی بوده که در جریان یک درگیری مسلحانه در شهر تبریز مورد سرقت این افراد قرار گرفته است.

این مقام انتظامی در پایان و بیان اینکه سارقان برای بررسی های تخصصی و فنی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند، گفت: بنا به نظر کارشناسان ارزش هر ۲ خودرو به ۳۰ میلیارد ریال می رسد.