فرماندار آستارا: جهش تولید راهکار دور زدن تحریم‌هاست

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: جهش تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان شعار سال ۹۹ اعلام شده، بهترین راهکار دور زدن تحریم‌های دشمن است و مسئولان محلی از این راهبرد برای بهره‌وری بیشتر در حوزه‌های خود استفاده کنند.

حسن رستم زاد روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری آستارا اظهار کرد: جهش تولید معنایی فراتر از رونق تولید دارد و باید با همت جمعی برای تحقق شعار سال جدید تلاش کنیم.

وی افزود: سال جهش تولید، از نظر توجه به تولید داخلی و افزایش توانمندی،  سالی سرنوشت ساز و تعیین کننده خواهد بود و در آموزه های دینی ما نیز به تلاشگران و صابران، وعده پاداش داده شده است.

فرماندار آستارا ادامه داد: تولید ۳۰ تا ۳۵ تن کیوی در هر هکتار باغ و دو و نیم تن برنج در هر هکتار شالیزار از ظرفیت های بخش کشاورزی این شهرستان است و مسئولان امر برای جهش تولیدات خود برنامه ریزی کنند.

او بیان کرد: در سال ۹۸ با همت دولت تدبیر و امید تامین سی تی اسکن بیمارستان، آسفالت بسیاری از راه های اصلی، فرعی و روستایی، برخورداری کارمندان از مزایای مرزی، ساماندهی محوطه و ورودی گمرک و شهرستان آستارا محقق شد.

وی گفت: در سال ۹۹ نیز در آستارا  ایستگاه ۶۳ کیلو ولت برق راه اندازی و تکمیل سد لاستیکی پیگیری خواهد شد و با تمام ظرفیت ها برای رفع مشکلات مردم و آبادانی و عمران بیشتر تلاش خواهیم کرد.

از هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی آستارا، سه هزار و ۲۰۰ هکتار به کشت انواع برنج محلی و پرمحصول اختصاص دارد و سالانه بیش از ۱۵ هزار تن شلتوک و ۱۰ هزار تن برنج برداشت می شود. 
  

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =