احتمال آبگرفتگی درشهرها و رانش زمین درمسیرهای کوهستانی گیلان

رشت- ایرنا- مدیرکل بحران استانداری گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران شدید و احتمال آبگرفتگی و رانش در مسیرهای کوهستانی گفت: براساس گزارش از فرمانداری های استان تا کنون این بارش های گسترده باران و نیز برف در برخی مناطق کوهستانی خساراتی نداشته است.

رضا اسلامی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فقط در آستارا ظرف سه ساعت ۳۵ میلیمترو در مجموع طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ میلیمتر بارندگی رخ داد، اما خوشبختانه مشکلی در جریان بارش ها ایجاد نشده است.

وی عنوان کرد : بیشترین بارندگی طی شبانه روز گذشته مربوط به بندر آستارا با ۷۶.۳ میلیمتر  بوده و کمترین بارش ها در بندر انزلی با ۹ میلیمتر ثبت شده است.

 وی در ادامه از مردم خواست تا از ترددهای غیر ضروری در مناطق کوهستانی بپرهیزند و در صورت لزوم تردد از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

بر اساس پیش بینی هواشناسی گیلان؛  استان تا دوشنبه با کاهش دما، بارش باران و وزش باد روبروست و احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رانش در زمان فعالیت این توده هوا دور از انتظار نیست.

خانه امن ترین مکان برای رهایی از کرونا/ مردم در خانه های شان بمانند

مدیرکل بحران استانداری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه این استان همچنان یکی از پنج استان کانونی شیوع ویروس کروناست، تصریح کرد: هموطنان از سفر  به این استان در نوروز چشم پوشی کنند و بار پوشش بیمارستانی را در گیلان اضافه نکنند.

وی یکی از مهمترین اقدامات برای همراهی و کمک به کادر درمانی را پرهیز از سفر هموطنان به گیلان و ماندن شهروندان استان در منازل عنوان و تصریح کرد:  در این شرایط خانه امن ترین مکان برای تمامی مردم کشور است تا هرچه سریعتر زنجیره چرخش این ویروس قطع شود و مردم با خاطری آسوده سفرکنند و به زندگی و امور معمول خودشان بپردازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =