تعداد بیماران کرونا در ایلام به ۱۸۳ نفر رسید

ایلام‌ - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این استان با افزایش ۱۷ مورد جدید به ۱۸۳ نفر رسید.

دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد بیماران فوتی مبتلا به کرونا نیز کماکان ۱۰ نفر است و طی ۲۴ گذشته فوتی نداشتیم.

کریمیان یادآور شد: همچنین تاکنون ۷۰ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی قرار دارند و دوره نقاهت خود را در منزل و زیر نظر کادر درمانی طی می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: برخی از بهبودیافتگان نیز بعد از ترخیص از بیمارستان به نقاهتگاه موقت ۱۴ روزه ارجاع داده می شوند تا زمان بهبودی کامل تحت نظر باشند.

وی از مردم خواست دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی و خروج از منزل خود را کاهش دهند و از مهمانان خارج استان نیز بخواهند در زمان دیگری به ایلام مسافرت کنند تا زنجیره انتقال این ویروس کاهش یابد.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، 1028 مورد جدید ابتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و تا امروز 21638 بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

خوشبختانه 7913 نفر از بیماران کووید19 در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند.

متاسفانه با جان باختن 129 نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 1685 نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =