آذربایجان‌غربی حائز رتبه دوم کشور در بسیج ملی غربالگری

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان رتبه دوم کشور را در اجرای طرح بسیج ملی غربالگری کسب کرده است.

محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز بهداشت صحیه ارومیه به خبرنگار ایرنا گفت: تا امروز ٢ میلیون و ۵٠٠ هزار نفر از جمعیت آذربایجان‌غربی غربالگری شده‌اند.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم مرکز آذربایجان غربی ادامه داد: از جمعیت ٩۵٠ هزار نفری ارومیه نیز تاکنون بیش از ۶٠٠ هزار نفر غربالگری شده‌اند که رقم خوبی است.

وی بیان کرد: در این طرح موارد مشکوک به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند و بعد اینکه مورد مثبتی شناسایی شد، بستری او صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی غربالگری از هفته گذشته در کل کشور و استان شروع شده است، تاکید کرد: بعد از این مرحله، مرحله جدید پایش و غربالگری همچنان ادامه می‌یابد.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در طرح بسیج ملی غربالگری تمامی خانواده‌ها در تمامی محلات مورد پایش قرار می‌گیرند و این طرح بسیار مناسب بوده و امید است کنترل ما را در مورد شیوع ویروس کرونا بهتر کند.

شهریاری ادامه داد: مردم در خانه بمانند و همکاری لازم را داشته باشند تا بعد از تعطیلات نوروزی زنجیره انتقال قطع شود.

به گزارش ایرنا، در ادامه استاندار آذربایجان‌غربی از روند اجرای طرح در مرکز بهداشت صحیه ارومیه بازدید کرد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.
طبق آخرین آمار، ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک هزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =