مرگ سومین بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تایید شد

یاسوج – ایرنا – سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویروس کرونا تاکنون جان سه تن از شهروندان این استان را گرفته که هر سه مورد آن ها در بیمارستان های استان بستری بودند.

محمد بانشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علیرغم تلاش های صورت گرفته توسط کادر درمان بیمارستان شهید جلیل یاسوج، ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز سوم فروردین ماه بیمار ۷۳ ساله مبتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داد.

وی افزود: بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا ظرف شبانه روز گذشته تاکنون مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در استان شناسایی نشده است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از مجموع ۵۳۰ نمونه ارشال شده به تهران تاکنون ۷۳ مورد مبتلا به کرونا در استان وجود دارد.

بانشی از هم استانی ها خواست که نکات ایمنی را رعایت کنند و از هرگونه رفت و آمد غیر ضروری و سفر های درون شهری و برون شهری به جد خودداری کنند زیرا ویروس کرونا همه گیر بوده و خطر در کمین خانواده ها است.

تمامی اماکن عمومی، رستوران ها، مکان های تفریحی و گردشگری تعطیل شده اند و استان کهگیلویه وبویراحمد بنا به تصمیم ستاد مدیریت کرونا هیچ گونه پذیرشی برای ایام نوروز امسال نخواهند داشت.

بدون شک رعایت نکردن در ورود و خروج ادارات و حضور برخی افراد مشکوک ومبتلا به کرونا در جلسات خود می تواند عاملی برای شیوع بیماری باشد.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۱۰۲۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد و تا امروز ۲۱۶۳۸ بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

 ۷۹۱۳ نفر از بیماران کرونایی در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند.

با جان باختن ۱۲۹ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۶۸۵ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =