۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83723787
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازار سنتی قزوین از فردا تعطیل می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: بازار سنتی قزوین در راستای مقابله با ویروس کرونا از فردا دوشنبه تا ۱۵ فروردین به طور کامل تعطیل می‌شود.

حسین زکی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: البته بعضی اصناف مستقر در بازار سنتی قزوین از هفته قبل به طور خودجوش در جهت مقابله با کرونا واحدهای خود را تعطیل کرده بودند و برخی واحدها مشغول به کار بودند.

وی با اشاره به بازدید امروز خود به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از بازار سنتی قزوین،گفت: در حال حاضر برخی میوه فروشی ها و گوشت فروشی ها به همراه چند صنف دیگر در محدوده علاف راستای این مجموعه بزرگ تجاری مشغول به فعالیت هستند که به آنها تا بعدازظهر فردا برای تعطیل کردن مهلت داده شد.

این مسوول گفت: با هماهنگی با نیروی انتظامی از بعدازظهر فردا پلیس اماکن اقدام به تعطیلی هر واحد صنفی که در بازار سنتی قزوین مشغول به فعالیت باشد،می‌کند.

 مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین همچنین اظهار داشت: پاساژها و مجتمع های تجاری قزوین نیز در راستای پیشگیری و مهار ویروس کرونا تا ۱۵ فروردین تعطیل خواهند بود.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی ارایه دهنده ارزاق عمومی مردم تعطیل نیستند و مردم نباید نگران تامین مایحتاج روزانه خود باشند،افزود: نانوایی ها و فروشگاه های عرضه مواد غذایی در سطح شهر فعال بوده و به شهروندان خدمات ارایه می دهند.

زکی زاده با بیان اینکه مردم باید در خانه بمانند تا شاهد شکست کرونا و از سرگیری فعالیت ها به شکل عادی باشیم،در پایان افزود: شهروندان به جز ضرورت نباید از خانه خارج شوند و در صورت نیاز به تهیه مایحتاج عمومی باید نکات بهداشتی را رعایت کرده و فاصله خود را با افراد حفظ کنند چرا که در این شرایط ممکن است افراد بدون علائم بیماری بوده اما ناقل باشند.

پیش از این از اصناف قزوین به جز ارایه دهندگان مایحتاج عمومی خواسته شده بود که در جهت پیشگیری از ویروس کرونا به صورت خودجوش واحدهای خود را تعطیل کنند که با استقبال برخی اصناف و واحدها و همچنین بی توجهی برخی صنف ها روبرو بود.

براساس آخرین آمار (مربوط به روز گذشته) ۶۴۰ شهروند قزوینی به طور قطعی به کرونا مبتلا و در بیمارستان ها بستری شده اند که از این تعداد ۴۰۹ تن بهبود یافته و ۶۹ تن جان خود را از دست داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =