رایزنی برای تسهیل عبور و مرور کامیون‌های ایرانی انجام شده است

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه از رایزنی با مقامات گمرکی رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور و مرور کامیون های ایرانی خبر داد.

سیدعباس موسوی، روز یکشنبه در گفت و گویی در خصوص انتشار ویدیوی توقف کامیون های ایرانی در مرزهای رومانی، بلغارستان و ترکیه، اظهار داشت: پیرو شیوع کرونا در جهان، اکنون اروپا به یکی از کانون های اصلی درگیری با این بیماری تبدیل شده و مقررات سختگیرانه ای در مرزهای کشورهای اروپایی برقرار شده است که شامل اتباع اروپایی هم می شود.

وی ادامه ادامه داد: با توجه به این شرایط، سفارتخانه های ما در اروپا و نیز تمامی کشورهای منطقه و همسایگان، از یک ماه گذشته فعال و در آماده باش هستند و حتی کارشناسانی را بصورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن های مشخص اعلام کرده اند تا موارد را پیگیری کنند.  

موسوی یادآور شد: مشخصا درباره این کامیون ها نیز به محض اطلاع از مکان دقیق آنها، رایزنی ها هم در ستاد وزارت امور خارجه و هم سفارتخانه ها تا بامداد امروز ادامه داشته و با مقامات گمرکی رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور و مرور آنها رایزنی شده است. اضافه می شود در حال حاضر صف های چند کیلومتری کامیون های متعلق به کشورهای مختلف در مبادی مرزی این کشورها تشکیل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به رانندگان عزیز ایرانی که به کشورهای دیگر تردد می کنند توصیه کرد در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی (اگر غیر معمول باشد و معطلی آنها ناشی از صف های طولانی در گمرکات کشورها برای تشریفات اداری نباشد) سریعا با سفارتخانه های ایران در آن کشور تماس برقرار نمایند.  

*کارشناسان کشیک در بخش کنسولی وزارت امور خارجه با شماره :

۰۰۹۸۹۲۲۷۹۱۲۵۲۱
۰۰۹۸۲۱۶۱۱۵۳۰۰۹

*در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان با شماره:


 ۰۰۳۵۹۸۷۹۸۱۰۳۸۲

*در سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی با شماره های:

۰۰۴۰۷۶۱۱۲۱۸۰۲
۰۰۴۰۷۶۱۱۲۱۸۰۱
۰۰۴۰۷۶۴۰۲۲۴۹۰

*در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با شماره های:
 
۰۰۹۰۵۰۵۰۵۹۱۵۶۹

۰۰۹۰۵۵۱۲۱۱۲۶۱۵

 بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =