افتتاح دومین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در بوکان

مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه بوکان گفت: دومین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان توسط قرارگاه زیستی سپاه در این شهرستان ایجاد و آماده پذیرایی از بیماران احتمالی است.

سرهنگ حسین جمشیدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با هدف گذراندن دوران نقاهت بیماران ترخیص شده از بیمارستان شهید دکتر قلی‌پور بوکان این نقاهتگاه توسط سپاه و با همکاری فرمانداری و خیران ایجاد شد.

وی افزود: این نقاهتگاه به عنوان بیمارستان پشتیبان با ۴۰ تخت تجهیز شده است تا بیماران مبتلا به  کرونا که از بیمارستان ترخیص می‌شوند در این مکان دوران نقاهت خود را طی کنند.

سرهنگ جمشیدی با اشاره به اینکه حضور در این نقاهتگاه برای بیماران بهبود یافته کاملا رایگان است، افزود: افراد بعد از ترخیص از بیمارستان می‌توانند به مدت ۲ هفته در این مکان استراحت کنند.

فرمانده سپاه بوکان همچنین از تجهیز درمانگاه شبانه‌روزی سپاه این شهرستان خبر داد و افزود: درصورتی که نیاز باشد این مرکز درمانی سپاه واقع در بوستان ملت از بیماران مبتلا به کرونا پذیرایی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: گروه‌های جهادی سپاه در حوزه‌های دانشجویی، خواهران و محلات و همچنین گردان نبی اکرم(ص) از اولین روزهای شیوع این ویروس در بوکان تا به امروز به صورت جدی برای رفع کمبودهای اقلام بهداشتی به ویژه تهیه ماسک پای کار بوده و تاکنون چند هزار ماسک را تولید و در اختیار مردم قرار داده اند.

فرمانده سپاه بوکان افزود: طی این مدت بسیجیان بوکان نیز با همکاری نیروی انتظامی به کنترل عبور و مرور خودروهای ورودی نیز پرداخته و همچنین در روستاها نیز با همکاری مردم اقدام به سمپاشی و گندزدایی روستاها اقدام کرده‌اند.

نقاهتگاه ایجاد شده توسط سپاه بوکان در سالن ورزشی مدافعان حرم این شهرستان راه‌اندازی و نقاهتگاه اصلی نیز در محل درمانگاه سپاه بوکان ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، بوکان دومین شهرستان آذربایجان‌غربی مبتلا به بیماری کرونا است و روند شیوع این بیماری در شهرستان رو به افزایش است.

طبق مصوبات ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا همه  امکانات در اختیار کادر درمانی و دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =