کاهش ۶۲ درصدی تردد در جاده های خراسان شمالی

بجنورد-ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: شیوع بیماری کرونا سبب کاهش تردد در جاده‌های استان به میزان ۶۲ درصد در ۲ روز نخست نوروز امسال به نسبت مدت مشابه پارسال شده است.

جعفر شهامت روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تردد خودروها در جاده های استان در بازه زمانی اول تا دوم فروردین ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به نصب ۴۷ دستگاه ترافیک شمار بر خط جاده ای استان اظهار داشت: در ۲ روز نخست امسال، تردد ۲۱۱ هزار و ۹۴۲ دستگاه خودرو ثبت شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال، ۵۵۲ هزار و ۵۲۸ دستگاه خودرو بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در دو روز نخست امسال، تردد ورودی به استان ۷۱ درصد و تردد خروجی از استان ۶۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش داشته است.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی پیش از این اعلام کرده بود که فروش بلیت به مقصد پنج استان پرخطر به لحاظ کرونا، ممنوع شده است و تمام اتوبوس های عبوری از استان، به کنارگذرهای شهرها هدایت شده و در شهرستان هایی که کنارگذر ندارند، اطلاع رسانی شده است که این ناوگان تنها مجاز به توقف در پایانه های مسافربری هستند و پیاده و سوار کردن مسافر تنها در پایانه ها انجام می شود.

بر این اساس با رانندگان اتوبوس هایی که در سطح شهر توقف کنند، برخورد می شود و علاوه بر جریمه، نسبت به غیر فعال کردن کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام خواهد شد.

در خراسان شمالی بیش از هزار و ۶۰۰ راننده بخش مسافری دارای کارت هوشمند هستند و بیش از ۷۰۰ دستگاه ناوگان شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری برای جابه جایی مسافران فعالند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =