۲۸ بیمار کردستانی قربانی کرونا شدند

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند که سه نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع فوت شدشتگان اضافه شدند.

دکتر فرزین رضاعی روز یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در شبانه روز گذشته، (از ظهر شنبه دوم تا ظهر یکشنبه سوم فروردین) ۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در این استان شناسایی شد و تعداد بیماران از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۲۳۸ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون ۶۶۲ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که ۲۳۸ نمونه مثبت و۳۷۰ نمونه هم منفی بوده است.

رضاعی اضافه کرد: آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز ۸۵ نفر، بانه ۵۱ نفر، سنندج ۴۱نفر،  کامیاران ۱۱نفر، قروه ۱۷نفر، مریوان ۶ نفر، دیواندره ۱۰ نفر، بیجار ۱۴ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند که سه نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع فوتی ها اضافه شدند.

رضاعی تاکید کرد: از کل فوت شدگان ناشی از ابتلای به ویروس کرونا ۱۲ نفر در شهرستان سقز، سه نفر سنندج، سه نفر قروه، پنج نفر بانه، یک نفر در مریوان، ۲ نفر در بیجار و ۲ نفر در کامیاران بستری بودند.

از ظهر دیروز تا امروز هزار و ۲۸ مورد ابتلای جدید به کرونا در کشور شناسایی شئه و آمار مجموع مبتلایان به ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر رسید.

هفت هزار و ۹۱۳ نفر از بیمران مبتلا در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و با جان باختن ۱۲۹ نفر دیگر در شبانه روز گذشته، آمار درگذشتگان هم به هزار و ۶۸۵ نفر افزایش یافت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =