بازارها، مراکز تجاری و تفریحی آذربایجان‌شرقی تعطیل اعلام شد

تبریز- ایرنا- با تصویب ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در آذربایجان‌شرقی، همه بازارها و مراکز تجاری و تفریحی استان به استثنای داروخانه‌ها و مراکز توزیع مواد غذایی و بهداشتی و مراکز ارائه خدمات ضروری، تا روز ۱۳ فروردین تعطیل است.

به گزارش ایرنا، در جلسه امروز یکشنبه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا که به ریاست استاندار آذربایجان شرقی تشکیل شد، با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی مراکز تجاری و بازارها، مقرر شد کلیه بازارها، مراکز تجاری، باشگاه‌های ورزشی و استخرها، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی به منظور جلوگیری از ازدحام و تراکم جمعیت تا روز ۱۳ فروردین تعطیل شوند.

داروخانه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدها و مراکز تولید و توزیع مواد غذایی و پروتئینی، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و مراکز ارائه خدمات عمومی با رعایت اصول بهداشتی از این مصوبه مستثنی هستند و بدون وقفه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در این جلسه همچنین تشدید کنترل‌های بهداشتی و مراقبتی در مبادی خروجی استان و شهرستان‌ها و جلوگیری از تردد افراد مشکوک به بیماری، با همکاری جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی و فرمانداری‌های استان، مورد تأکید قرار گرفت.

ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا همچنین در خصوص فعالیت ادارات و دستگاه‌های اجرایی از روز پنجم فروردین، به مدیران دستگاه‌ها اجازه داد با استفاده از دورکاری و نوبت کاری، جمعیت شاغل در ادارات را به یک سوم کاهش دهند.

استمرار جدی طرح غربال‌گری سلامت، تصویت جریان اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی، استفاده از ظرفیت گروه‌های مرجع و معتمدان برای جلب مشارکت مردم و نظارت جدی بر روند تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده از دیگر مصوبات جلسه امروز این ستاد بود.

به گزارش ایرنا، در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه آزمایش ۵۷ مورد مشکوک به کرونا در آذربایجان شرقی مثبت شد تا شمار کرونایی‌های این خطه به ۸۱۳ نفر و مجموع تعداد فوتی ها به ۷۷ نفر برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =