برخورد دریابانی قشم با ۷۰  ناخدا و مسافر غیر مجاز

قشم- ایرانا- دریابانی قشم در راستای مصوبات شورای تامین و ستاد کرونای شهرستان، تردد شناورهای سبک را رصد می‌کند که تاکنون با ۷۰ نفر شامل ناخدای شناور و مسافران غیر مجاز برخورد شده است.

فرمانده دریابانی قشم روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برخی از شناورها به سرزمین اصلی هدایست شدند و تعدادی از شناورها نیز در لافت نیز توقیف شده است.

سرهنگ عبدالرضا ضربت افزود: دریابانی قشم در انجام وظایفق خود هیچگونه مماشاتی با متخلفان نخواهد داشت.

وی ادامه داد:  با توجه به طول ۱۳۰ کیلومتری جزیره قشم، لازم است علاوه بر همکاری سایر دستگاه های مربوطه، از سوی سرزمین اصلی نیز نظارت‌ ویژه‌ای بر عملکرد تررد شناورهای سبک انجام شود.

با شیوع ویروس کرونا در جنوب کشور و با توجه به گردشگر پذیر بودن قشم، مبادی ورودی این جزیره به روی غیر ساکنان مسدود شده است. بر این اساس از ارائه خدمات حمل و نقل به گردشگران در مسیرهای ورودی قشم از جمله فرودگاه، مسیر بندر پهل به لافت و نیز مسیر بندرعباس به قشم جلوگیری شد. این امر باعث شد تا برخی با سوء استفاده از شرایط به حمل و نقل مسافران به صورت غیر مجاز اقدام کنند.

شمار مبتلایان به کرونا در استان هرمزگان هم اکنون به ۱۴۶ نفر رسیده است.

از مجموع مبتلایان به کرونا ۱۲۰ نفر مرخص، ۱۴ مورد بستری و با فوت یک مورد جدید، ۱۲ نفر فوت شدند.

بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در بندرعباس مرکز استان با ۷۴ مورد است و در کیش ۳۱ مورد، قشم ۱۴ مورد، میناب ۱۰، بندرلنگه و حاجی آباد نیز هر کدام پنج نفر گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =