سامانه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در یزد راه‌اندازی شد

یزد- ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: سامانه جامع اطلاع‌رسانی بیماری کرونا با همکاری این اداره‌کل، دانشگاه علوم پزشکی و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان راه اندازی شد.

فخرالسادات خامسی هامانه افزود: ‌این سامانه به نشانی infocorona.ir/app برای گوشی های اندروید و  www.infocorona.ir برای گوشی های آیفون در دسترس است.
به گزارش روز یکشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد وی ادامه داد: ‌اطلاعات در این نرم افزار شامل اطلاعیه های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا و کمیته های زیرمجموعه، ‌اطلاعیه های دانشگاه علوم پزشکی، آزمایش سلامتی و مبتلا نشدن به بیماری کرونا، خدمات مشاوره تلفنی و معرفی مراکز درمانی و جامع سلامت استان است.
خامسی خاطرنشان کرد: ‌مردم می توانند از طریق سامانه ، ‌اخبار مربوط به کرونا ، آموزش های تصویری با موضوع پیشگیری ، شماره حساب کمک های نقدی مورد تایید دانشگاه و اقلام مورد نیاز و سامانه توزیع اینترنتی اقلام بهداشتی، آخرین آمار مبتلایان و افراد متوفی به تفکیک شهرستان های استان و دیگر استان‌ها و سایر موارد را دریافت کنند.

همچنین سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد امروز گفت: با ابتلای ۸۴ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به این بیماری  در استان، مجموع مبتلایان این ویروس در استان به ۷۲۵ نفر رسید.

ابراهیم سلمانی  افزود: در این مدت ۲ هزار و ٨٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ٦١ نفر هم در این مدت فوت کرد  که ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته است .

این مسوول همچنین از بهبودی و ترخیص هزار و ١٧٠ (۵۶ درصد) بیمار از زمان شیوع ویروس کرونا تا ساعت 14 دیروز(شنبه) در استان خبر داد.

سلمانی گفت: برای قطع زنجیره انتقال این بیماری، مردم  از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی خودداری کرده و در خانه بمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =