بیشترین ریزش برف در فریدونشهر و سمیرم ثبت شد

اصفهان - ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره‌کل هواشناسی اصفهان گفت: بیشترین بارندگی در مدت ۲۴ ساعت اخیر به ترتیب در شهرستان فریدونشهر و سمیرم ثبت شده است.

ابراهیم هنرمند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فریدونشهر با ۲۰ سانتیمتر بارش برف و ۲۰،۸ میلیمتر بارش باران و سمیرم با ۲۲ میلیمتر بارش باران و ۱۴ سانتیمتر بارش برف بیشترین میزان بارش ها را در استان داشتند.

وی اظهارداشت: در شهرستان های داران ، چادگان و خوانسار به ترتیب ۱۸،۱، ۱۳،۲ و ۶،۹ میلیمتر بارش باران و ۶، ۲ و ۳ سانتیمتر بارش برف گزارش شده است.

کارشناس پیش بینی اداره‌کل هواشناسی اصفهان افزود: در این مدت در اصفهان ۱،۷ میلیمتر بارش باران گزارش شده است.

وی، نقشه های هواشناسی را بیانگر ادامه سامانه بارش زا بر روی استان طی امروز و فردا ذکر و اضافه کرد: در این مدت وضعیت هوا در بیشتر مناطق استان ابری، گاهی با وزش باد به نسبت شدید و در مناطق غربی با بارش برف و باران و گاهش تگرگ همراه است.

هنرمند خاطرنشان کرد: بر این اساس آب گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده ها، وقوع روان آب و سیلاب محلی، سیلابی شدن مسیل ها در نیمه شمالی استان، اختلال در تردد در مناطق سردسیر غرب و شمال به دلیل بارش برف برای امروز و فردا پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین ۳ تا ۵ درجه کاهش خواهد یافت گفت: کمینه دمای هوا برای بویین میاندشت با ۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و بیشینه دما برای خوروبیابانک با ۲۱ درجه پیش بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی با اشاره به پیامد کاهش میانگین دما شامل سرمازدگی،افزایش مصرف حامل های انرژی، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی و دامداری ،نسبت به مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی، انجام تمهیدات لازم برای مبارزه با یخبندان در مناطق سردسیرغرب و شمال استان، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها با توجه به نوسانات دما هشدار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =