۲۰۰ هکتار به وسعت شهرک های صنتعی لرستان افزوده شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان گفت: تا قبل از سال ۹۵ وسعت شهرک‎های صنعتی استان یک هزار و ۳۰۰ هکتاربود که تا پایان سال ۹۸ به یکهزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است.

بختیار رازانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تملک ۲۰۰ هکتار در دستور کار است، ادامه داد: واگذاری زمین در ۱۰ سال منتهی به سال ۹۶ حدود ۹ هکتار بوده که طی سه سال گذشته به  حدود ۴۰ هکتار افزایش یافته است.

وی افزود:‌ با وجود تنگناهای اقتصادی، واگذاری زمین این شهرک‎ها به سرمایه‎گذاران و تولیدکنندگان چهار برابر افزایش یافته که این مهم بیانگر استقبال بخش خصوصی از تولید و اشتغال است.

وی با اشاره به تملک ۵۰ هکتار زمین برای شهرک صنعتی چمن سلطان الیگودرز ادامه داد: ایجاد شهرک صنعتی نورآباد نیز پس از ۱۵ سال محقق و تاکنون ۵۰ هکتار زمین برای این منطقه تملک شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی لرستان همچنین گفت: با همکاری بانک‎ها و دستگاه‎های اجرایی، سال گذشته حدود ۷۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت که از این تعداد ۲۴ واحد در شهرک‎های صنعتی مستقر بودند.

رازانی افزود: برخی از این واحدها مشکلات تامین اجتماعی و مالیات داشته و برخی نیز بدهکار بانکی بودند که با تلاش مسئوولان احیا شده‎اند.

وی ادامه داد: صنایع بزرگ برای ایجاد هر شغل چهار تا پنج میلیارد تومان هزینه می‎کنند در حالی که کسب و کارهای خرد با کمتر از ۱۰ نفر اشتغالزایی می توانند به ازای هر سه تا پنج میلیون تومان یک فرصت شغلی ایجاد نمایند.

رازانی تنها راه نجات از بحران بیکاری را سرمایه گذاری در صنایع کوچک دانست و تصریح کرد: این حوزه قابلیت های بسیاری دارد اما در عوض قدرت چانه زنی بالایی برای تسهیلات ندارد و به همین منظور دولت سال ۹۵ از حدود ۱۶۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی، ۱۰ درصد معادل ۱۶ هزار میلیارد تومان را در قالب طرح رونق تولید به صنایع کوچک اختصاص داده است.

به گفته وی از مجموع ۲۵ ناحیه وشهرک صنعتی استان ۱۷ واحد فعال هستند و قابلیت استقرار صنایع را دارند.

یکهزار و ۳۲۴ پروانه بهره برداری صنعتی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان صادر شده که ۹۶ درصد آن صنایع کوچک هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =