سومین مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در شاهین‌دژ ثبت شد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: سومین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهید راثی این شهرستان جان خود را از دست داد.

اسماعیل فرحناک روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون یک خانم ۶۴ سال، یک مرد ۸۳ سال و یک خانم ۵۳ در این شهرستان بر اثر بیماری کرونا و همچنین داشتن بیماری زمینه‌ای جان خود را از دست داده‌اند. 

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، نمونه ۷۵ بیمار مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته که تاکنون جواب ۲۶ مورد آزمایش مثبت اعلام شده است که از این تعداد ۱۵ بیمار مبتلا با بهبودی کامل و وضعیت پایدار جسمانی از بیمارستان ترخیص شدند.

وی با بیان اینکه شاهین‌دژ نسبت به جمعیت خود، آمار مبتلایان زیادی در سطح استان دارد، اضافه کرد: مردم باید توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را جدی بگیرند که بهترین راهکار در این مورد حضور در منزل و قرنطینه خانگی است.

مسوول روابط عمومی بهداشت و درمان شاهین‌دژ از راه‌اندازی نخستین نقاهتگاه بیماران بهبود یافته کرونا در این شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: افزود: این نقاهتگاه با ۲۶ تخت برای سپری کردن دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا آماده شده‌است.

وی بیان کرد: در این مرکز نیز عیادت نزدیکان از بیمار میسر نیست و افراد می‌توانند از طریق تماس‌های تصویری و تلفنی با نزدیکان خود ارتباط داشته باشند.

شاهین‌دژ با ۹۲ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

تاکنون ۳۹۵ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۲۷ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =