ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در ارس افزایش یافت

تبریز- ایرنا- معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه‌ آزاد ارس گفت: ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در این منطقه‌ افزایش یافت.

صفر شاسفند روز یکشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده ارس در سال جدید اظهار کرد: برای مقابله با شیوع کرونا و نیاز مبرم کشور به ملزومات بهداشتی برخی از واحدهای تولیدی ارس با تغییر خطوط خود به صورت شبانه روزی و با تمام ظرفیت، محلول و اسپری ضدعفونی کننده؛ ماسک و الکل تولید و به بازار عرضه می کنند و امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده تقاضای مردم برای تامین مواد بهداشتی مرتفع شود.

وی گفت: این شرکت در حال حاضر حتی در ایام تعطیلات نوروزی نیز به تولید مشغول است و روزانه ۳۰ هزار عدد محلول ضدعفونی کننده ۳۰۰ میلی لیتری تولید می کند.

شاسفند اظهار کرد: یک شرکت دیگر تولید کننده مواد ضدعفونی کننده که با استفاده از مواد اولیه آلمانی روزانه ۳۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده و گندزدای سطوح در بسته بندی های ۵۰۰ میلی لیتر و یک لیتری تولید و روانه بازار مصرف می کند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس  از تولید روزانه  ۲۵ تن مواد ضدعفونی کننده توسط دیگر شرکت مستقر در ارس خبر داد و افزود: از این میزان پنج تن ژل ضدعفونی کننده، ۱۰ تن مایع ضدعفونی کننده دست و ۱۰ تن مایع ضدعفدنی کننده سطوح می باشد.

به گفته وی یک شرکت دیگر مستقر در ارس نیز که قبلا لباس زیر مردانه تولید می کرد با تغییر خط تولید خود روزانه ۲ هزار ماسک سه لایه تولید می کند.

وی در ادامه از خطوط تولید شرکت تولید اسپری با ظرفیت تولید روزانه ۱۰۰ هزار اسپری و محلول ضدعفونی کننده و نیز شرکت تولید محلول ضدعفونی کننده ارس با میزان تولید روزانه ۱۸ هزار محلول ضدعفونی کننده دست نیز بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =