تعداد مبتلایان کرونا در استان سمنان در دومین روز متوالی ثابت ماند

سمنان- ایرنا- کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز یکهزار ۲۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر رسید،تعداد مبتلایان استان در ۴۸ ساعت گذشته خود تغییری نداشته است.

جهانپور در آخرین گزارش خود تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را ۶۴۵ نفر عنوان کرده بود که این تعداد در حال حاضر تغییری پیدا نکرد.

تا به حال در کشور یکهزار و ۶۸۵  نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کاهش آمار مبتلایان در ۴۸ ساعت گذشته نشان می دهد مردم قرنطینه و پویش «در خانه بمانیم» را به صورت جدی تر دنبال کرده اند و گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا حاکیست تردد شهروندان در سطح شهر سمنان طی روزهای اخیر کاهش بیشتری داشته است.

نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اخیرا ضمن هشدار نسبت به موج سوم شیوع ویروس کرونا در هفته های اول و دوم نوروز ۹۹ از هم استانی ها خواسته بود در خانه بمانند، دید و بازدید عید را تعطیل کرده و به مسافرت نروند.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از نیمه اسفند گذشته آمار دقیق تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا را اطلاع رسانی نمی کنند، شنبه ۱۷ اسفند از سوی این ۲ دانشگاه عنوان شد که از وزارت بهداشت دستور گرفته‌اند تا هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد آمارها نداشته باشند.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبتِ مبتلایان به کل جمعیت، در رتبه اول کشور قرار دارد.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =