تست تب سنجی سرنشینان ۱۸ هزار خودرو در ورودی دماوند انجام شد

تهران – ایرنا – رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند از انجام تست تب سنجی سرنشینان ۱۸ هزار خودرو از روز ۲۷ اسفند سال ۹۸ تاکنون خبر داد.

سعید طاهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهار داشت: با توجه به ابلاغ رئیس ستاد ملی کرونا، واگذاری مسئولیت مدیریت و نظارت بر اکیپ‌های غربالگری کووید ۱۹ به جمعیت هلال احمر واگذار شده و از روز سه شنبه ۲۷ اسفند ۹۸ پایگاه بازرسی سلامت در ورودی شهر دماوند مستقر شد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح با محوریت جمعیت هلال احمر و با همکاری نیروی انتظامی و برخی نهادها صورت می گیرد، بیان داشت: پایگاه بازرسی سلامت شهرستان دماوند، فعالیت خود را به صورت ۱۲ ساعته به منظور پایش، غربالگری و تب سنجی در مقابل پلیس‌راه شهر دماوند آغاز کرده و تاکنون ۱۸ هزار خودرو متوقف و غربالگری حدود ۵۴ هزار مسافر مورد سنجش قرار گرفت.

طاهری خاطرنشان کرد: در این طرح از ابتدا تاکنون ۱۰۵ نفر بعد از کنترل و پایش بیماری کرونا دارای تب بالا بودند که به‌علت داشتن حال عمومی خوب، بعد از استراحت مجددا این افراد توسط شبکه بهداشت و درمان مورد تب‌سنجی قرار گرفتند که خوشبختانه مشکلی نداشتند و تاکنون نیز مورد مشکوکی نداشته ایم.

این مقام مسئول با تاکید براینکه به صورت میانگین روزانه سلامت سرنشینان حدود سه هزار خودرو در ایستگاه غربالگری کرونا دماوند بررسی می‌شود، گفت: هم اکنون در این پایگاه ۱۴ نیروی هلال احمر و نیروهای دیگر نهادها همچون نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و فرمانداری نیز حضور دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند با بیان اینکه خوشبختانه با کاهش بیش از ۶۰ درصدی تردد خودروها و سفرهای نوروزی در محور دماوند - فیروزکوه مواجه هستیم افزود: اما با وجود پیام های بهداشتی و تاکید بر عدم سفر، باز نیز شاهد مسافرت هموطنان هستیم که از آنان می خواهیم در صورت داشتن علائم مشکوک به کرونا و یا در حال بهبودی و رفع این بیماری، سفر نکنند چرا که ناقل بیماری هستند و به دیگران منتقل می کنند.

وی تاکید کرد: اگر فردی علایم مشکوک به بیماری کرونا را داشته باشد از ورودشان جلوگیری شده و به مرکز درمانی ارجاع داده و یا در محل‌های در نظر گرفته شده، قرنطینه می‌شوند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، طبق آخرین آمار بر اساس نتایج و یافته های آزمایشگاهی، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کشور به ۲۰۶۱۰ نفر افزایش یافت؛   ۷۶۳۵ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۵۵۶ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =