نتیجه آزمایش ۹۸ متوفی از نظر ابتلا به کرونا در کاشان مثبت اعلام شد

کاشان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان گفت: از میان متوفیانی که داشتیم تا کنون نتیجه آزمایش تعداد ۹۸ نفر از نظر ابتلا به ویروس کرونا مثبت و ۲۲ نفر منفی اعلام شده است.

سید علیرضا مروجی روز یکشنبه در این زمینه افزود: بر اساس آخرین جواب‌های آزمایش دریافتی، ابتلای ۷۱۲ نفر از بیماران مثبت اعلام شد که از این تعداد ۳۸ درصد زن و ۶۲ درصد مرد بودند و ۸۵ درصد از آنها در بیمارستان شهید بهشتی و ۱۵ درصد در بیمارستان سیدالشهدا (ع) بستری شدند.

وی بیان کرد: از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل تا این لحظه تعداد یک‌هزار و ۳۲۸ بیمار ترخیص شدند و در زمان حاضر تعداد افراد بستری در مجموع ۴۳۶ نفر است که ۴۰۳ نفر در بیمارستان شهید بهشتی کاشان  و ۳۳ نفر در بیمارستان سید الشهدا (ع) آران‌وبیدگل بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان اضافه کرد: از آغاز بیماری کرونا تا این لحظه در منطقه تعداد یک‌هزار و ۳۲۸ بیمار نیز بهبود یافتند و ترخیص شدند.

وی تشریح کرد: ۴۰ درصد از بیمارانی که نتیجه آزمایش آنها مثبت اعلام شده است، دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت یا قلب و عروق هستند و برای نمونه در منطقه کاشان و آران‌وبیدگل ۱۷ درصد افراد مبتلا به ویروس کرونا دیابت دارند که این امر، روند کنترل و درمان این بیماران را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

مروجی در ادامه یادآور شد: شماره تماس ۵۵۵۸۲۵۰۳ روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ از سوی گروه روانپزشکی دانشگاه راه‌اندازی شده و آماده پاسخگویی به همشهریان در مورد اضطراب‌ها و نگرانی‌های مربوط به کرونا است.

وی همچنین از شهروندان درخواست کرد، با توجه به شرایط بحرانی جامعه از نظر شیوع کرونا در خانه بمانند و از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به ۱۸۸ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی با مشارکت شهروندان و راهکارهایی ساده مانند خودداری از لمس سطوح در محیط خارج از خانه، شست و شوی مکرر دست‌ها با صابون، استفاده از ماسک و دستکش در بیرون خانه و تعویض به هنگام آن، مصرف مایعات گرم، دست ندادن و روبوسی نکردن با دیگران، خودداری از تماس دست با چشم‌ها، بینی و دهان، حفظ فاصله دست‌کم یک و نیم متری با افراد بیمار و ماندن بیماران در خانه می‌توان از میزان شیوع و ابتلای ویروس کرونا جلوگیری کرد.

علایم ابتلای به ویروس کرونا از جمله شامل تب، سرفه، تنگی نفس، علایم گوارشی و در موراد شدید عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد و نارسایی کلیه است که در کودکان و سالمندان می‌تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل‌درد باشد.

شهروندان نگران یا دارای علایم کرونا از جمله تنگی نفس، تب بالای ۳۸ درجه و سرفه خشک می‌توانند برای غربالگری فوری کرونا به سامانه خوداظهاری غربالگری و مراقبت کرونا مراجعه کنند یا با شماره ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =