مسیرهای ورودی به مناطق گردشگری ایلام مسدود شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: به منظور جلوگیری و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و در راستای عدم تردد به مناطق تفریحی و گردشگری استان، مسیرهای ورودی به مناطق گردشگری مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع  دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده روز یکشنبه  اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان و لزوم ممانعت از ایجاد تجمع در مراکز گردشگر پذیر، مسیرهای منتهی به جاذبه‌های گردشگری طبیعی استان به علت دارا بودن جاذبه های متعدد و متنوع گردشگری به صورت کامل مسدود شدند.

وی افزود: با وجود توصیه های بهداشتی و رعایت این نکات توسط بخش زیادی از مردم، بخشی از افراد بیماری کرونا را جدی نگرفته و به روال سنوات گذشته به دنبال گشت و گذار در عرصه های طبیعی و گردشگری استان به خصوص شهرستان های دره شهر، دهلران و بدره هستند.

شنبه زاده با بیان اینکه انسداد مسیرهای منتهی به جاذبه‌های طبیعی گردشگری استان به‌ گونه‌ای خواهد بود که هیچ‌گونه مزاحمتی برای ساکنان محلی ایجاد نمی‌کند، گفت: امسال در ایلام مسافر نوروزی پذیرفته نمی‌شود و تمام مراکز اقامتی، سیاحتی و بوم‌گردی در تعطیلی کامل بوده و به هیچ مسافری خدمات داده نمی‌شود.

وی از هم‌وطنان خواست از انتخاب ایلام برای سفر اجتناب و به توصیه‌های بهداشتی و درمانی در خانه ماندن عمل کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت خودداری از سفر در شرایط کنونی کشور، استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و سفر مجازی مناسب‌ترین راه  برای آشنایی هموطنان با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی مناطق مختلف به شمار می‌رود.

شنبه زاده افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های به‌ عمل‌ آمده، طرح تور مجازی بازدید از جاذبه‌های شاخص تاریخی و گردشگری استان در قالب ۵۰ اثر شاخص تاریخی و گردشگری ایلام و دیگر شهرستان های استان اجرا می شود.

وی یادآور شد: بر اساس این طرح گردشگران می‌توانند با مراجعه به پایگاه الکترونیکی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام به آدرس www.ilamchto.ir  اطلاعات مورد نیاز خود را درباره جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان را دریافت کنند.

وی ادامه داد: استان ایلام با داشتن جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی متعدد در ایام نوروز میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری بوده ولی امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و خودداری از سفر به استان امیدواریم از طریق تور فضای مجازی بتوانیم استان را به گردشگران معرفی کنیم.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۷۷۴ اثر آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۳۷ اثر تاریخی، ۲۴ اثر معنوی، ۶ اثر طبیعی و هفت اثر نیز مکان رویداد دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =