کارگاه تولید ماسک در جوانرود افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- کارگاه تولید ماسک روز یکشنبه با حضور مسوولان در سرسرای ورزشی سپاه ناحیه جوانرود افتتاح شد.

فرماندار جوانرود در این مراسم با تقدیر از همراهی خوب مردم و مسوولان گفت: این کارگاه تولیدی در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نامگذاری شده با همکاری تمام ارکان نظام و مجموعه بخش خصوصی با ۲۵ نفر به صورت سه شیفت فعالیت خود را آغاز کرده است. 

رستگار یوسفی افزود: این کارگاه روزانه ۱۰ هزار ماسک تولید می کند و قرار است با افزایش تعداد شیفت ها و امکانات، اشتغالزایی آن به ۲۰۰ نفر برسد.

وی با بیان اینکه تولیدات این کارگاه تنها مختص جوانرود نیست، اظهارداشت: محصولات این کارگاه تولیدی با همکاری معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

یوسفی یادآورشد: راه اندازی این کارگاه در واقع یکی از برنامه های عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا و کاری ارزشمند و بسیار فراگیر و کمتر از زحمات پرستاران و کادر درمانی نیست.

فرمانده سپاه ناحیه جوانرود نیز با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی جامعه، همدلی و همکاری کلیه لایه‌های جامعه موثرترین گام در غلبه بر شرایط بحرانی است، گفت: در این ایام تامین اقلام بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش آن از موثرترین مولفه‌ها است.

سرهنگ ابوذر انوری افزود: نیاز شدید جامعه به ماسک و اقلام بهداشتی و حمایت از تولید و کمک به کسانی که شغلشان را دراین راستا از دست داده اند از مهمترین اهداف راه اندازی کارگاه ماسک سازی در شهرستان جوانرود است.

این کارگاه با تماس تلفنی استاندار کرمانشاه افتتاح شد و طی آن هوشنگ بازوند از تلاش فرماندار جوانرود در راستای راه اندازی این کارگاه تولیدی و همچنین از همراهی و پشتیبانی سپاه ناحیه جوانرود، تیپ انصارالرسول (ص) در جهت تامین مکان و عزم و همت شرکت هوشیار صنعت اورامان تقدیر کرد.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت  در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است. 

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با مثبت اعلام شدن تست پنج نفر آمار مبتلایان این استان به ۱۶۸ نفر رسید که ۱۶ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز شنبه (دوم فروردین) در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۸۴۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۷۲۵ نفر از آنان ترخیص شده اند.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۱۰۴ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: براساس آمار ۷۵ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۱۲ نفر در اسلام آبادغرب، ۳۴ نفر در سنقر، ۱۹ نفر در کنگاور، پنج نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، هشت نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، پنج نفر در پاوه و چهار نفر در سرپلذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند.