طرح جدید غربالگری کرونا در کرمانشاه اجرا می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به منظور شناسایی مبتلایان به بیماری کرونا و افراد در معرض خطر به زودی طرح جدید غربالگری این بیماری در سطح استان آغاز خواهد شد.

هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح نخست غربالگری بیماران اکنون در استان کرمانشاه در حال اجرا است و به زودی به پایان می رسد.
وی با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد جمعیت کرمانشاه در این طرح غربالگری شده‌اند، گفت: این طرح تاکنون در تمامی شهرستان های استان اجرا شده و تنها بخشی از شهر کرمانشاه باقی مانده که به زودی آن نیز به پایان می‌رسد.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: بلافاصله پس از پایان طرح نخست غربالگری، طرح جدید آن را به صورت گسترده آغاز می‌کنیم تا مبتلایان به کرونا و افراد در معرض خطر شناسایی شوند.
بازوند توضیح داد: اجرای این طرح از حضور غیرضروری افراد در مراکز درمانی و بیمارستان ها به منظور انجام معاینه و تست کرونا جلوگیری می کند.
وی با بیان اینکه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می توانند مکانی به منظور شیوع بیماری کرونا باشند، گفت: باید تا آنجایی که می توانیم از مراجعه افراد سالم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جلوگیری کنیم تا علاوه بر جلوگیری از شیوع کرونا زمینه را برای فعالیت روانتر کادر درمانی به وجود آوریم.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به روند شیوع کرونا در کرمانشاه گفت: روند شیوع بیماری کرونا در کشور وضعیت مطلوبی ندارد و کرمانشاه نیز از این موضوع مستثنی نیست.
بازوند با توجه به اینکه شرایط قرنطینه در کشور اعمال نشده است، گفت: کرمانشاه جزیره ای جدا از ایران نیست و تا زمانی که شیوع بیماری در کشور وضعیت وخیمی داشته باشد احتمال اوج گیری کرونا و وضعیت قرمز همچنان در کرمانشاه ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تاکنون ۱۶۸ نفر در استان کرمانشاه به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۱۶ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۲۰ هزار ۶۱۰ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع یک هزارو ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و هفت هزار و ۶۳۵ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.