ورود خودروهای با پلاک غیربومی به کهگیلویه وبویراحمد ممنوع شد

یاسوج- ایرنا- با تصمیم ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا در کهگیلویه وبویراحمد و در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری ورود خودروهای با پلاک های غیربومی به شهرهای مختلف استان از همه مسیرها ممنوع اعلام شد و این دستور ابلاغی و لازم الاجرا به تمامی فرمانداران هشت گانه استان نیز ابلاغ شده است.

 با وجود کاهش حدود 30 تا 40 درصدی ورود مسافران و خودروهای با پلاک های غیربومی استان در تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اما همچنان شاهد افزایش میزان بار ترافیکی و تردد خودروها و مسافران از مناطق مختلف کشور به این استان هستیم.

حتی به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد با وجود بارش برف و باران طی شبانه روز گذشته اما ورود مسافران و خودروهای با پلاک های غیر بومی از مسیرهای مختلف به ویژه یاسوج – شیراز، یاسوج – بابامیدان، یاسوج- اصفهان و گچساران، بهبهان همچنین رو به افزایش است.

 محمد نصیری راد گفته که از شبانه روز گذشته تاکنون دهها خودروی با پلاک غیربومی گرفتار در برف و سرما درمسیر جاده یاسوج –شیراز نجات یافته اند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز روز یکشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: با دستور ابلاغی به همه فرمانداران شدت کنترل ها و ممنوعیت مسافران و خودروهای غیربومی در سطح افزایش می یابد.

حسین کلانتری یادآور شد: بر اساس این تصمیم همه مبادی ورودی استان به صورت ۲۴ ساعته با حساسیت و نظارت شدید کنترل و غربالگری می شوند و در صورت مشاهده هر خودروی با پلاک غیر بومی بازگشت داده می شود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: در صورت مشکوک بودن هر مسافری به ویروس کرونا ۱۴ روز در مکانهای از پیش تعیین  شده نگهداری می شوند.

وی تصریح کرد: چنانچه طبق بررسی ها، معلوم شود که افراد در ورودی های استان مسافر هستند و یا اینکه بومی استان نمی باشند و پلاک خودروی آنها نیز غیربومی است به طور حتم از تردد آنان در استان جلوگیری می شود.

کلانتری یادآور شد: کنترل شدید در مبادی ورودی همه شهرهای استان به صورت دقیق و جدی با هدف حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع این ویروس توسط سپاه فتح استان، نیروی انتظامی و با همکاری هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی و به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود.

وی ابراز داشت: همچنین در صورت مشاهده هر شخص مشکوک مبتلا به ویروس کرونا یا از ورود آن شخص به استان جلوگیری می شود و برگشت داده خواهد شد و یا ۱۴ روز در محل های مشخص شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی نگهداری و قرنطینه می شود.

کلانتری تاکید کرد: با توجه به اینکه همه مراکز تفریحی، اقامتگاهی، هتل ها و تفرجگاه ها در استان تعطیل هستند، هیچ مسافر و گردشگری در استان پذیرش نمی شود و این موضوع با حساسیت و دقت از سوی دستگاه مربوطه کنترل و نظارت شدید به عمل می آید.

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا چهار صنف مهم خبازان، قصابان، خواربار فروشی ها و میوه و تره باری ها تنها در صورتی می توانند فعالیت داشته باشند که پروتکل بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند و مابقی اصناف تا روز ۱۶ فروردین ماه جاری تعطیل می باشند.

شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تا ظهر دیروز 73 نفر اعلام شده است.

همچنین تعداد جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در این استان نیز تاکنون 2 نفر اعلام شده است.



 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =