رانندگان در جاده‌های لغزنده غرب و جنوب اصفهان با احتیاط برانند

اصفهان- ایرنا - رییس پلیس راه استان اصفهان گفت: رانندگان به خاطر لغزندگی جاده‌های مناطق غربی و جنوبی استان در پی ادامه بارش‌های جوی از شبانه روز گذشته تا امروز یکشنبه با احتیاط برانند.

سرهنگ حسین پورقیصری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این لغزندگی در جاده‌های منتهی به شهرستان‌های فریدونشهر، داران، چادگان، بویین و میاندشت در منطقه غرب استان و همچنین مسیر سمیرم به شهرضا در جنوب استان محسوس است.

وی با اشاره به مسدود بودن راه‌های فرعی برخی روستاهای منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر تصریح کرد: با کمک نیروهای راهداری این مسیرها در حال بازگشایی است.

رییس پلیس راه اصفهان گفت تاکنون هیچ حادثه ترفیکی جرحی و فوتی در جاده های استان روی نداده است.

وی از رانندگان درخواست کرد که با توجه به تاکیدات برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تا حد ممکن از ترددهای غیرضروری در جاده ها خودداری و د رصورت ضرورت جوانب احتیاط را رعایت کنند.

رییس پلیس راه اصفهان اضافه کرد: با وجود آنکه تردد در این موقع از سال جدید به نسبت مدت مشابه در سال گذشته ۸۰ درصد کاهش یافت ولی همین میزان ۲۰ درصد نیز باید به صفر برسد.

وی با اشاره به حساسیت و خطرات ناشی از شیوع و ابتلا به بیماری کرونا در کشور و به ویژه اصفهان به لحاظ قرار گرفتن در منطقه مرکزی و کانون ترددهای بین استانی گفت: در این راستا براساس تصمیمات ستاد مقابله با کرونا مراکز غربالگری در ورودی ها و خروجی های استان دایر است.

پورقیصری تصریح کرد: مدارک تمامی رانندگان خودروهای دارای بیمار یا مشکوک به کرونا  در این مراکز گرفته و پس از مراجعه به مراکز درمانی و دریافت تایید از مراکز درمانی این مدارک بازگردانده می شود.  

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =