نجف امسال جشن مبعث را برای مقابله با کرونا برگزار نمی کند

بغداد – ایرنا – نجف اشرف امسال جشن مبعث پیامبر بزرگ اسلام (ص) را برای مقابله با ویروس کرونا برگزار نمی کند و مقام های استان از زائران دیگر استان های عراق خواسته اند از آمدن به نجف خودداری کنند.

فرماندهی پلیس استان نجف امروز یکشنبه در بیانیه ای رسمی از پذیرش زائران از دیگر استان های عراق به مناسبت حلول مبعث نبی بزرگ اسلام (ص) که مصادف با 27 رجب (فردا دوشنبه) است، عذرخواهی کرد.

در بیانیه پلیس نجف آمده است که در اجرای رهنمودهای مرجعیت عالی دینی عراق و ستاد بحران استان در خصوص خطر انتشار ویروس کرونا در بین جمع زائران و تجمعات انسانی، امسال از پذیرش زائران در سالروز مبعث حضرت محمد (ص) در این استان عذرخواهی می شود.

پلیس استان نجف این اقدام را با هدف حفظ سلامت و بهداشت عمومی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرده است.

کمیته بحران نجف نیز در آخرین نشست خود، بر ضرورت کاستن از تجمع ها برای جلوگیری از شیوع بیماری در این استان و ضرورت ادامه بستن فرودگاه و همه معابر زمینی با دیگر استان های عراق تاکید کرد.

در همین راستا آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق در فتوایی صاحبان موکب های حسینی را با رعایت نکات بهداشتی لازم به کمک به خانواده های آسیب پذیر فراخوانده است.

استاندار نجف نیز به دنبال رسیدن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 23 نفر، حالت فوق العاده شدید در این استان اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =