۱۰۰ تخت نقاهتگاه کرونا در دامغان ایجاد شد

سمنان-ایرنا- فرماندار دامغان گفت: تعداد ۱۰۰ تخت، به منظور قرنطینه و نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در دامغان ایجاد شد که در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

علی اصغر مجد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمارستان سیار دامغان در یکی از سوله های این شهر، به منظور رفع کمبود تخت بیمارستانی ایجاد شده است. 

وی ادامه داد: این مکان به منظور گذراندن دوران نقاهت بیماران مبتلا به ویروس کرونا این شهرستان تجهیز و آماده به کار شده است. 

مجد بیان کرد: در حال حاضر نیازی برای آغاز به کار نقاهتگاه پذیرش بیماران مبتلا به کرونا وجود ندارد چرا که بیمارستان ولایت، ظرفیت کافی برای حضور بیماران تا بهبودی کامل را دارد.

وی اظهار داشت: مدیریت و برنامه‌ریزی این بیمارستان پس از آغاز به کار، بنا به توافق با دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، برعهده سپاه ناحیه دامغان است. 

مجد اضافه کرد: این فضا، باتوجه به شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است که امیدواریم با کاهش آمارها هرگز به این بیمارستان سیار نیاز نداشته باشیم. 

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی، مردم و مسوولان باید با وحدت، همدلی و همراهی، بحران شیوع ویروس کرونا را با موفقیت پشت سرگذاشته و از این موقعیت عبور کنند.

فرماندار دامغان گفت: تنها راه شکست ویروس کرونا، قطع کردن زنجیره انتقال است که مردم باید در این زمینه کمک کنند و مهم ترین کمک آن‌ها نیز ماندن در خانه است.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت که شنبه (دیروز) منتشر شد، استان سمنان در نسبت مبتلایان به کل جمعیت، با ۶۴۵ مبتلا به کرونا در رتبه نخست قرار دارد.

در مجموع مبتلایان در کشور، ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر است که از این تعداد یکهزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =